افشای گام‌های تدریجی عربستان برای سازش با صهیونیست‌ها

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سعودی لیکس، رسانه‌های عبری گام‌های دیگری را که اخیراً برای تقویت روابط رژیم سعودی با اسرائیل برداشته شده و به سوی عادی‌سازی روابط پیش می‌رود ، فاش کردند.

روزنامه صهیونیستی « جروزالم پست» گزارش داد که یک سری مراحل تدریجی در روابط اسرائیل و عربستان شبیه مراحل تدریجی عادی سازی روابط بین تل آویو با امارات متحده عربی و بحرین صورت گرفته است.

این روزنامه اظهار داشت که این اقدام عربستان به روند همکاری با اسرائیل سرعت می‌بخشد و چشم انداز روابط آینده عربستان سعودی و اسرائیل را روشن می‌کند.

«دوری گلد» سفیر سابق اسرائیل در سازمان ملل متحد اعلام کرد که «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی رهبر امیدوار کننده برای عادی سازی روابط بین ریاض و تل آویو است.

گلد در مصاحبه تلویزیونی افزود: «من فکر می‌کنم که بن سلمان چندین سال یکی از امیدوارترین رهبران خاورمیانه بوده است و شاید با رهبری بن سلمان در عربستان سعودی و تلاش‌های ما ، بتوانیم مرحله جدیدی را برای یک منطقه جدید رقم بزنیم».

پشت پرده شهر نظامی زیرزمینی اسرائیل در امارات/ خیز «محمد بن زاید» برای محکم کردن جای پای صهیونیست‌هاخیز عربستان برای خرید گنبد آهنین بعد از خروج پاتریوت آمریکا

ماه گذشته نیز «عیساوی فریج» وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه الحره گفت: ما تماس‌های مستقیم و تفاهم‌هایی با برادرانمان در عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس درباره هماهنگی درخصوص تهدیدات ایران داریم. این مسئله تنها مربوط به اسرائیل یا عربستان نیست بلکه باید به صورت جهانی حل شود.

وی گفت: من آرزوی روزی را دارم که بدون هیچ دردسر و مشکلی برای ادای فریضه حج به مکه بروم. من اطمینان دارم که به زودی شاهد چنین فرصتی خواهیم بود.

فریج از وجود تماس‌های بسیار قوی در تمام سطوح در امارات و سفرهای متقابل در سطوح بالا و قصد اجرای پروژه‌های نفت، انرژی خورشیدی و ساخت مناطق صنعتی مجاور جنوب غزه خبر داد.

همچنین اخیراً مشخص شد که رژیم سعودی علیرغم انتقادات بین‌المللی از حقوق بشر، همکاری اطلاعاتی خود را با اسرائیل تقویت کرده است.

«آریل کاهان» نویسنده اسرائیلی اعلام کرد که «یواز هندل» وزیر ارتباطات وشرکت گوگل ، از آغاز پروژه کاشت الیاف زیر آب که از ایتالیا شروع می‌شود و به هند می‌رسد و از طریق پادشاهی عمان ، عربستان سعودی و اسرائیل عبور می‌کند، خبر می‌دهند.

از زمان روی کار آمدن ولیعهد سعودی در سال 2017 ، شاخص‌های ایجاد روابط دیپلماتیک بین عربستان و رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.

پس از امضای توافق سازش میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی عطش رژیم آل سعود نیز برای سازش با این رژیم و رابطه علنی با تل آویو بیشتر شده، به حدی که بارها مقامات این رژیم از ابراز علاقه خود برای برقراری رابطه با اشغالگران فلسطین سخن گفته‌اند.

به اعتقاد کارشناسان و ناظران، «محمد بن سلمان» همانند سران بحرین و امارات با نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان و مسلمانان به دنبال سازش با رژیم صهیونیستی به هر قیمتی است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید