الازهر مصر خواستار اتحاد مسلمانان و اعراب برای مقابله با رژیم صهیونیستی شدبه گزارش ایرنا، در بیانیه این نهاد مصری در صفحه رسمی توئیتر این دانشگاه آمده است: تروریسم و ​​کشتار فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی در غزه و همچنین حمله به زنان و کودکان را به شدت محکوم می کنیم.

الازهر سکوت جامعه جهانی در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی را غیرقابل قبول و غیرمنطقی دانست و تاکید کرد: این سکوت این رژیم کودک کش را به ادامه اقدامات غیرانسانی و تجاوزات مکرر خود به برادران و خواهران بی گناه فلسطینی ما تشویق می کند.

الازهر بر ضرورت گردهمایی کشورهای عربی و مسلمان برای کمک به مردم فلسطین، حمایت از آرمان آنها و مبارزه مشروع و قانونی آنها با تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

پیش از این سازمان همکاری اسلامی در واکنش به حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رژیم موقت و آپارتاید تل آویو را مسئول کامل پیامدهای تشدید تنش ها در غزه دانسته بود.

این سازمان از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در قبال توقف تجاوزات ظالمانه رژیم صهیونیستی و حمایت جهانی از ملت فلسطین مسئول باشند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه چندین منطقه از نوار غزه را هدف حملات هوایی خود قرار داد که در جریان آن حداقل 10 فلسطینی از جمله یک کودک پنج ساله شهید و 55 نفر دیگر زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید