النجباء: نامزدی در انتخابات نداریم/مردم مشارکت پرشوری در انتخابات داشته باشند

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «اکرم الکعبی» دبیر کل جنبش النجباء عراق در بیانیه‌ای تأکید کرد که این جنبش، هیچ نامزدی در انتخابات عراق ندارد.

وی در این بیانیه بر اهمیت مشارکت گسترده شهروندان عراقی در انتخابات برای انتخاب انسان‌های صالح و برگزیده تاکید کرد.

دبیرکل جنبش نجباء عراق بر ضرورت وجود نظام سیاسی صالح و سالم که خدمتگزار ملت عراق و حافظ حاکمیت این کشور باشد تاکید کرد و گفت: یکی از معیارهای نخست وزیر آینده این کشور متعهد بودن وی به اخراج تمام نیروهای اشغالگر از عراق است.

الکعبی معیار دیگر نخست‌وزیر را صداقت و پاکی و تعهد به قسمی که خورده است دانست.

دبیرکل جنبش نجباء گفت که نخست‌وزیر آینده باید علیه شرکت‌های استعمارگر خارجی موضعگیری کند؛ شرکت‌هایی که منابع عراق را غارت می‌کنند.

وی گفت که نخست‌وزیر باید تمام قراردادهایی که با دستور آمریکا منعقد شده است را قطع کند، زیرا چنین قراردادهایی منابع عراق را در اختیار طرح‌های استعماری استکبار قرار می‌دهند.

الکعبی بر ضرورت ایستادگی نخست‌وزیر در برابر طرح‌های امارات و عربستان برای بر هم زدن امنیت عراق و نابودی اقتصاد این کشور تاکید کرد.

دبیرکل النجباء گفت که نخست‌وزیر باید جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به صورت قانون درآورد و آن را بزرگترین خیانت توصیف و عاملان آن را مجازات کند.

الکعبی اظهار داشت که نخست‌وزیر باید به بازی پایگاه نظامی آمریکا در منطقه سبز به نام سفارت واشنگتن و مداخلات آشکار آمریکا در امور داخلی و خارجی کشور پایان دهد.

وی معیار دیگر نخست‌وزیر را ایستادگی در برابر همه کسانی که می‌خواهند حشد شعبی را برای رسیدن به اهداف شوم خود برای تضعیف عراق هدف قرار دهند دانست و گفت: این فرد باید به رهنمودهای مرجعیت مبنی بر عدم لطمه زدن به حشد شعبی که سدی مستحکم برای حفظ امنیت عراق است پایبند باشد.

دبیرکل جنبش النجباء گفت که نخست‌وزیر باید به سلطه آمریکا بر فروش نفت عراق پایان دهد.

الکعبی معیار دیگر نخست‌وزیر را پایان دادن به پرونده مستشاران و مربیانی دانست که شکست و توطئه آنها در عراق و افغانستان ثابت شده است.

دبیرکل جنبش النجباء گفت که نخست‌وزیر باید مواضعی ثابت علیه پروژه تجزیه عراق که با هدف تضعیف کشور دنبال می‌شود داشته باشد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید