امامی‌کاشانی: دانشگاه شهید مطهری با هدف تحقق نیت واقف ساخته می‌شود

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، در بازدید از پروژه ساخت دانشگاه شهید مطهری(ره)، درخصوص اهداف و چشم‌انداز احداث این پروژه آموزشی اظهار داشت: در اجرای نیات واقف مدرسه سپهسالار درخصوص گسترش علوم دینی و تربیت طلاب و دانشجویان در این موقوفه، یکی از اهداف اصلی احداث این پروژه ایجاد زمینه برای تحقق این نیت واقف است.

وی متذکر شد: با توجه به نظر کارشناسان حوزه میراث فرهنگی مبنی بر کاهش بار خدماتی و حفظ بنای میراثی مسجد و مدرسه عالی شهید مطهری، پروژه ساخت دانشگاه شهید مطهری(ره) و مجتمع آموزشی با هدف انتقال برخی سرانه‌ها نیز صورت گرفته است.

براساس این گزارش، احداث ساختمان دانشگاه شهید مطهری(ره) از سال 1399 در فضایی به‌وسعت حدود چهارهزار و 500 متر زمین در ضلع شرقی مدرسه عالی شهید مطهری آغاز شده است.

این دانشگاه در شش طبقه در حال ساخت است و با راه‌اندازی آن شاهد توسعه سرانه‌های آموزشی، فرهنگی، پرورشی و خدماتی در زیربنای بیش از 21هزار مترمربع خواهیم بود که شامل سالن آمفی‌تئاتر، سالن‌های مطالعه، سالن ورزشی و پارکینگ کنار کلاس‌های درسی مطابق با آخرین استانداردهای آموزشی است. تاکنون افزون بر 50 میلیارد تومان از محل موقوفات مدرسه عالی شهید مطهری برای احداث و ساخت دانشگاه شهید مطهری(ره) هزینه شده است.

در زمان حاضر ساخت سه طبقه از دانشگاه شهید مطهری(ره) در مراحل پایانی و بهره‌برداری موقت قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود با توجه به تأکید تولیت مدرسه عالی شهید مطهری(ره) بر سرعت اجرای پروژه مذکور، ظرف 18 ماه آینده بهره‌برداری بشود. با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه، زمینه تحصیل و پشتوانه آموزشی بیش از یک‌هزار دانشجو در 13 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین 700 دانش‌آموز در دو مقطع متوسطه اول و دوم فراهم خواهد شد.

آیت‌الله امامی کاشانی همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه، با حضور در مراسم گرامیداشت این روز در محل مدرسه عالی شهید مطهری(ره)، از مراحل اجرای پروژه ساخت دانشگاه شهید مطهری(ره) بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مسئولان ذی‌ربط برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این مجتمع علمی و آموزشی قرار گرفت.

انتهای پیام/+

source article

دیدگاهتان را بنویسید