امام جمعه اهل‌سنت ارومیه: استکبارستیزی باید در جامعه دینی پیاده شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل سنت ارومیه با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: بی‌تردید کتاب و کتابخوانی از مهمترین وسیله سعادت بشری بوده و به انسان علم و آگاهی می‌دهد.

وی تصریح کرد: همچنین با کتابخوانی می‌توان در مسیر انبیاء و اولیای الهی حرکت کرد و حتی غیرمومنان نیز می‌توانند با خواندن کتاب به علم و آگاهی خود افزوده و در مسیر خدمت گام بردارند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: اگر نگاهی به زندگی انسان‌های موفق دنیا بیاندازیم، همه آنها در طول سالیان عمر خود، اهل کتاب و کتابخوانی بوده و با کسب علم و آگاهی، به فناوری‌های نوین دست یافته‌ و به جامعه بشری خدمت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم به آنهایی که در مسیر علم گام برمی‌دارند قسم خورده است بیان کرد: از دیدگاه دین مبین اسلام، چیزی که خداوند متعال به آن قسم خورده است ارزش بالایی دارد و بنابراین باید مسلمانان حقیقت آن را دریابند.

ماموستا کلشی‌نژاد با تاکید بر اینکه خداوند به انسان‌های عالم بالاترین درجات را می‌دهد افزود: در قرآن کریم آمده است که کسانی که دنبال علم می‌روند درجات بالایی به آنها داده می‌شود و اگر انسان در راه علم جان دهد، در روز قیامت فقط یک درجه پایین‌تر از انبیای الهی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه علم و دانش، مسیر درست را به انسان نشان می‌دهد گفت: همچنین علم و آگاهی به انسان می آموزد که چگونه در برابر دشمن رفتار کرد و در برابر آنان از خود دفاع کرد اما نباید نسبت به آنان تعدی کرده و به دشمنی که تسلیم شده تجاوز کرد.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه افزود: استکبارستیزی باید در جامعه دینی پیاده شده و قسط و عدالت نیز در آن برقرار شود و در این رابطه، پیامبر(ص) و اصحاب رسول خدا(ص) برای اینکه عدالت در جامعه ساری و جاری شود از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

انتهای پیام/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید