امام جمعه بجنورد: عامل اصلی همه جنایات در افغانستان آمریکاست

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مرکز استان با اشاره به اینکه متأسفانه برخی اوقات فضای کسب‌وکار با اقدامات ناصواب برخی افراد سودجو و منفعت‌طلب مشوش می‌شود، اظهار داشت: در چنین مواردی اگر امربه‌معروف و نهی از منکر اجرایی و تذکرات لازم توسط مردم و متولیان به کسبه داده شود، بسیاری از این مسائل رفع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نقش محوری مردم در نظام اسلامی در همه عرصه‌ها، با بیان اینکه انقلاب و نظام اسلامی غیرت و حمیت مردم ما را احیا و زنده کرده است، اضافه کرد: زمانی که آمریکا ایران را تهدید کرد امام راحل فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و رهبر معظم انقلاب هم در برابر تهدید اسرائیل فرمودند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم که این تعبیرات از امام و رهبری به همه شجاعت داده و افراد را برای مبارزه با ظلم و ستم به صحنه می‌آورد، درنتیجه چنین ملتی می‌تواند در برابر همه مستکبران دنیا بایستد و عدالت را احیا و اقامه کند.

تثبیت مرجعیت علما در عصر غیبت ثمره خدمات امام حسن عسکری(رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالگرد شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک شروع امامت حضرت مهدی (عج)، با بیان اینکه امام حسن عسکری (ع) دو دغدغه بسیار مهم داشت، اظهار کرد: دغدغه نخست این امام همام موضوع فرهنگ اهل‌بیت (ع) و مذهب تشیع و اسلام ناب بود که باید بعد از وی ادامه می‌یافت.

وی اضافه کرد: در طول 260 سال که ائمه (ع) یکی پس از دیگری امامت را به عهده گرفتند تلاش کردند فرهنگ ناب اسلام را ترویج دهند که در این راستا همه ائمه در بیان معارف بلند دینی، تفسیر قرآن و تربیت شاگردان تلاش‌های فراوانی داشتند تا حقیقت دین تحریف نشده و از بین نرود و برای آیندگان باقی بماند؛ زیرا مردم برای زندگی دینی خود هم به قرآن و هم به سنت نیاز دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه در همین راستا امام حسن عسکری (ع) شبکه وکالت و نواب را با تمام توان تقویت کرد، ادامه داد: این نائبان که در شهرها و مناطق مختلف فعالیت می‌کردند سؤالات دینی و علمی مردم را پاسخ می‌دادند، وجوهات دینی و شرعی را جمع‌آوری کرده و مباحث قضایی آن‌ها را رفع‌ورجوع می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: به این طریق امام حسن عسکری (ع) مرجعیت علمی، فکری، فرهنگی و اجتماعی را به مراجع و علما ارجاع داد تا مردم بدانند بعد از امام (ع) باید به چه کسی مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: دغدغه دیگر امام حسن عسکری (ع) خنثی کردن نقشه دشمن برای به شهادت رساندن مهدی موعود (عج) بود؛ زیرا دشمنان می‌دانستند منجی از نسل امام حسن عسکری (ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن حمله تروریستی به نمازگزاران در مسجد شیعیان که در پی آن جمع زیادی از نمازگزاران جمعه به شهادت رسیده و زخمی شدند، اظهار کرد: اگرچه داعش مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفته؛ اما عامل اصلی این جنایت مرگبار نظام استکباری است.

وی افزود: ملت‌های مسلمان بدانند دشمن ما بیدار بوده و همیشه در حال فتنه‌انگیزی و فتنه‌گری برای نابود کردن مسلمانان، از بین بردن اعتقادات مردم و ایجاد اختلاف و به جان هم انداختن شیعه و سنی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری اضافه کرد: نظام استکباری با این‌گونه اقدامات در پی شعله‌ور کردن جنگ شیعه و سنی و کشاندن ایران اسلامی به گرداب افغانستان و جنگ بین دو کشور است؛ ازاین‌رو هم ملت ما و هم مردم افغانستان باید بیدار و هوشیار باشند.

امام جمعه همدان: هر جا ناامنی است، رد پای آمریکا مشهود استامام جمعه ساری: مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان مازندران باید بازخوانی و اجرایی شودامام‌ جمعه سنندج: امنیت اساسی‌ترین نیاز پیشرفت و توسعه است

وی تصریح کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز در پیام حکیمانه خود تأکید کردند انتقام این جنایت باید توسط حکومت افغانستان گرفته شود و همان‌گونه که در ابتدا اعلام کردند ما امنیت همه مردم افغانستان را تأمین می‌کنیم اکنون باید به وعده خود عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته وحدت و اعیاد ماه ربیع‌الاول، اظهار کرد: امام خمینی (ره) از اختلافی که در تاریخ ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) بین شیعه و سنی وجود داشت، به نحو احسن استفاده و آن را تبدیل به فرصتی برای وحدت بین شیعه و سنی کرد.

وی افزود: همه مسلمانان باید در کنار هم برای مبارزه با دشمن مشترک متحد و منسجم باشند؛ زیرا ما مبانی مشترک فراوانی داریم و باید با تکیه بر این مشترکات، در برابر دشمن مشترک خود بایستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: امروز که این‌همه گرفتاری و مشکلات از سوی دشمنان برای مسلمانان ایجاد شده و می‌شود، اصلاً معنا ندارد کسی اختلافات اندک موجود را بزرگ کند، درواقع هر کس بخواهد این اختلافات فقهی اندک را بزرگ کند خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می‌کند؛ بر این اساس باید همه بیدار و هوشیار بوده و وحدت را حفظ و تقویت کنیم تا فتنه دشمنان خنثی شده و از بین برود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی همچنین بر اتحاد، همدلی و همکاری گروه‌های مختلف موجود در کشور نیز تأکید کرد و افزود: در شرایطی که مسائل مهمی از قبیل خشک‌سالی، کرونا، مشکلات اقتصادی و … مردم و جامعه ما را آزار می‌دهد همه گروه‌های موجود در درون نظام باید دست‌به‌دست هم داده و بدون توهین و تخریب، به یکدیگر کمک کرده تا از وضعیت موجود به‌سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام/311/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید