امام جمعه بخش مرکزی یزد: توزیع عادلانه آب در استان محقق شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، آیت الله محمدکاظم مدرسی در نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح را به همه امت‌های موحد اعم از مسیحیان و مسلمانان اظهار داشت: این روزها شاهد برگزاری رزمایش مقتدرانه سپاه پاسداران به نام پیامبر اعظم (ص) در جنوب کشور هستیم.

وی گفت: این رزمایش‌ها موجب سرزندگی، نشاط جمعی و نظامی نیروهای مسلح می‌شود و از سوی دیگر عامل تبیین اقتدار نظام جمهوری اسلامی در مقابل قدرت‌های تا دندان مسلح و عربده کشی مثل رژیم اشغالگر قدس و نظام سلطه است.

مدرسی با بیان اینکه حاصل این مانورها و رزمایش‌ها ایجاد امنیت برای کشور، ملت و نظام اسلامی ما است گفت: اگر همراه با حالت تدافعی و تهاجمی با هم باشد اثر آن بیشتر می‌شود.

وی ضمن ارائه خسته نباشید خود و مردم به سپاه و نیروهای دفاعی در کشور تصریح کرد: سپاه یک نیروی منسجم و تشکیلاتی است که در ابعاد گوناگون پای وظیفه، مسئولیت حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان در جریان‌های مختلف ایستاده است و تاکنون خوب پاسداری کرده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در درون مرزهای کشور و هم در فراتر از مرزها نقشی بی بدیل داشته است.

مدرسی افزود: امنیت شاخصه اصلی پیشرفت، استقلال و حفظ هویت یک ملت است و امروز ملت ما خوشبختانه از لحاظ فیزیکی احساس امنیت دارند اما متاسفانه جامعه از بعد سایبری و جنگ نرم مورد تهاجم گسترده قرار گرفته است و نفوذی‌های بی رحم و بی‌انصافی در جریان اقتصاد، فکر، اخلاق، فرهنگ و دین مردم و جامعه را مورد هدف قرار دادند.

وی گفت: نمادهای دینی از جمله نماز، روحانیت، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را هدف قرار داده و به نظر می‌رسد مجلس، دولت و دستگاه‌های قضایی و نظارتی باید به گونه‌ای که فضای کسب و کار مردم و برنامه‌های مربوط به حوزه فناوری و ارتباطات لطمه نبیند و دچار زیان نشوند جریان طرح صیانت را با نگاه کارشناسی، بررسی همه جانبه و جامع نگر طراحی و مدیریت کنند.

امام جمعه بخش مر‌کزی با بیان اینکه امروز بخش زیادی از بحث سایبری مربوط به مسائل امنیتی است بیان کرد: امنیت در هر کشوری مقوله مهمی است که تعریف شده با آن کشور است.

مدرسی گفت: در این زمینه سپاه باید روشنگری کند که فضای امنیتی کشور به شدت مورد تهاجم نفودی‌ها قرار دارد و در حال تخریب فکر و اعتقادات مردم هستند در حالی که در هیچ کجای دنیا اجازه داده نمی‌شود به فضای امنیتی آن‌ها تعرض شود.

امام جمعه اردبیل: کارکرد مصلی‌ها را فقط بسنده به برگزاری نماز جمعه نکنید نماز جمعه ندای وحدت و انسجام مسلمانان است برگزاری اولین جلسه نقد و گفتگوی نخبگانی به میزبانی نهاد نماز جمعه

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد در هفته گذشته اظهار داشت: سفر دارای مصوبات بسیاری خوبی بود و موضوعاتی صندوق توسعه، پیشرفت و عدالت که در استان‌ها قرار است فعال شود و از مازاد درآمدها و فروش املاک اضافی دولت در هر استانی در آنجا قرار داده شود تا برای همان منطقه به کار گرفته شود اقدام بسیار خوبی است که می‌تواند محرومیت را در استان کمتر کند.

مدرسی گفت: برای حل موضوع آب و انتقال آب به استان یزد در سال 1401 نیز برنامه‌ریزی شده تا 500 میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده که دولت قرار شده است در این زمینه این مبلغ را اختصاص دهد و توزیع عادلانه آن در استان محقق شود.

وی با اشاره به اختصاص تسهیلات برای واحدهای صنعتی و احیای قنوات خاطرنشان کرد: امید که تولید و گره‌گشایی از فعالان عرصه کسب و کار و صنعت را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/781/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید