امام جمعه جیرفت: آمریکا با لغو تحریم های برجام به صحنه گفت و گو بازگرددبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام میثم طارم در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: طرف مقابل بداند که وضعیت ایران هرگز به سال 1392 برنمی گردد زیرا ایران بر اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی متمرکز شده است.

وی در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: واکسیناسیون و رعایت شئونات بهداشتی یک وظیفه شرعی، ملی و انسانی است.

وی گفت: مردم در دریافت واکسن کرونا کوتاهی نکنند زیرا اکنون این وظیفه شرعی ماست.

امام جمعه جیرفت در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکل پل دوم هلیل رود اشاره کرد و گفت: مسئولان نسبت به مرمت این پل اقدام کنند تا گره مشکلات ترافیکی و تردد مردم در منطقه حل شود.

امام جمعه جیرفت با اشاره به فرارسیدن سال نو گفت: بازاریان باید بیش از گذشته به عدالت توجه کنند و بازرسان در این ایام فعالیت خود را افزایش دهند.

وی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت زینب(س) تصریح کرد: جهاد این حضرت(س) تبیین و بیان دقیق حقایق کربلا باعث بقا و تداوم نهضت کربلا شد.

حجت الاسلام طارم همچنین با اشاره به شهادت نماینده امام خمینی (ره) در سپاه و جمعی دیگر از خادمان نظام اسلامی که هواپیمای آنها در مسیر جبهه های دفاع مقدس مورد حمله دشمن قرار گرفت، گفت: آیت الله شهید محلاتی مورد اعتماد امام راحل است. یکی از چهره های انقلابی و تأثیرگذار در انقلاب اسلامی ایران.

وی افزود: نامگذاری روز روحانیت و دفاع مقدس به این مناسبت مایه مباهات است زیرا روحانیت به واسطه جمعیت خود بیش از چهار هزار شهید بیش از هر قشر دیگری تقدیم شهدا کرده است.

وی ادامه داد: فقهای بزرگ به درجه رفیع شهادت رسیده اند و نقش روحانیت در دفاع مقدس بسیار مؤثر بوده است و جا دارد این امر به نسل جوان ابلاغ شود.

حجت الاسلام طارم با بیان اینکه دشمن در صدد تضعیف و از بین بردن نقش روحانیت است، گفت: امروز روحانیت نقش مهمی در عرصه های انقلاب دارد و جامعه را در مسیر تعالی هدایت می کند.

وی ادامه داد: چهار هزار شهید روحانی نشان می دهد که معتقدم روحانیت همیشه در عرصه دفاع پیشگام بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید