امام جمعه زاهدان: دوران تبعید رهبری در ایرانشهر نقطه عطفی برای منطقه و انقلاب اسلامی بود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان،آیت‌الله مصطفی محامی بعد از ظهر امروز در دیدار تعدادی از مسئولان شهرستان ایرانشهر و دست‌اندرکاران همایش «خورشید ولایت»، تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر را در دوران ستم‌شاهی نقطه عطفی برای استان و انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: حضور رهبر معظم انقلاب در ایرانشهر و آشنایی با جغرافیا و تنوع قومی و مذهبی منطقه باعث نگاه واسع ایشان نسبت به استان سیستان‌وبلوچستان شد که در جهت‌گیری انقلاب اسلامی بسیار موثر بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان ضمن تاکید بر عدم اکتفا به همایش خورشید ولایت، خواستار بازخوانی و هدف‌گذاری جدید برای این همایش شد و بیان داشت: برنامه‌ریزی لازم را برای عمق‌بخشی به جریان تبعید رهبری و حضور تاثیرگذار معظم له در ایرانشهر، در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی انجام دهید.

نماینده زابل: کارخانه تولید مواد پایه دارویی به زودی در سیستان راه‌اندازی می‌شودنماینده زابل: شرایط معیشتی مردم منطقه سیستان بسیار دشوار استموسیقی سیستان‌ و بلوچستان گذشته‌ای 4500 ساله دارد

آیت‌الله محامی در ادامه، توسعه شهرستان ایرانشهر را منوط به تحرک نیروهای داخلی، هم‌افزایی، همدلی و تلاش برای رشد عنوان کرد و افزود: ایرانشهر، مرکز جغرافیایی و فرهنگی منطقه بلوچستان و برخوردار از ظرفیت‌های مختلف است.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به انتخاب شهرستان دلگان به عنوان فرمانداری نمونه، بیان داشت: چرا شهرستان ایرانشهر با وجود برخورداری از ظرفیت‌های مختلف به این مقام دست پیدا نکرده است.

وی در پایان در پاسخ به یکی از حاضران که احیاء کارخانه بافت بلوچ را مورد اشاره قرار داده بود، خاطرنشان کرد: مایه تاسف است که ما به دنبال احیاء کارخانه‌ای هستیم که سال‌ها مشغول به کار بوده است در حالی که در این مقطع نه تنها این کارخانه باید در حال فعالیت می‌بود بلکه ما باید راه‌اندازی چند مجموعه اقتصادی شبیه آن را مطالبه می‌کردیم.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی امام جمعه ایرانشهر، رویکرد دوازدهمین همایش خورشید ولایت را هویت‌بخشی و جریان‌سازی فرهنگی عنوان کرد و گفت: این همایش با دو هدف معرفی ظرفیت‌های منطقه و رفع ذهنیت‌های منفی در دو سطح عمومی و علمی و با تاکید بر وجه مردمی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/392/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید