امام جمعه شهرکرد:کمک‌های مومنانه دوران کرونا از نقاط برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام امروز در جلسه هماهنگی رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: قرارگاه‌های مواسات و کمک‌های مومنانه کار بسیار زیبایی بود که در شرایط کرونایی در کشور شکل گرفت انصافاً خدمت‌های ارزشمندی داشتند و بخش‌هایی حتی خارج از این قرارگاه‌ها به طور فردی، گروهی، محلی و … کمک‌های قابل توجهی را در جهت خدمت رسانی به مردم در این شرایط سخت انجام دادند که این واقعاً در تاریخ انقلاب اسلامی یکی از نقاط برجسته است و قطعاً ثبت خواهد شد.

وی با اشاره به وجود نقاط برجسته در طول و شکل‌گیری انقلاب و همچنین بعد از آن تا به امروز، گفت: انقلاب اسلامی نقاط بسیار برجسته‌ای دارد که امروز با آن‌ها می‌بالیم و حتماً یکی از این نقاط کمک‌های مومنانه و محسنانه است که در این شرایط کرونایی توسط مردم و دستگاه‌ها انجام شد که این به عنوان یک نقطه برجسته و الگو برای آیندگان ثبت می‌شود و قطعاً آیندگان به خود می‌بالند که در درون انقلاب اسلامی این همه زیبایی نمود دارد و برای بشریت تبدیل به الگو شده است.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی اخلاق و زیبایی انسانی را نشان داده است و آنچه را که پروردگار متعال در یک کلام برای بشر بیان کرده که من می‌خواهم یک خلیفه بر روی زمین قرار دهم، می‌توان گفت ملت ایران ویژگی‌‌های این خلیفه را در این انقلاب نشان دادند و باید خداوند را شاکر بود که هر کدام از افراد به هر شکلی که توانستند در این سیل خروشان کمک‌های مومنانه شرکت کردند.

وی بیان داشت: کرونا بلیه‌ای است که همچنان دامن بشریت و مردم کشور ما را گرفته است و معلوم نیست چه زمان تمام می‌شود اما طبعاً باید آماده بود و لذا تداوم و استمرار این مسائل لازم است باید هر چه می توان بیشتر مهیا بود و کمک‌های کشوری و خیرین را در استان جذب کرد.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تبلیغات و اطلاع رسانی چنین مسائلی، گفت: این اطلاع‌رسانی‌ها باعث تجمیع این ظرفیت‌ها می‌شود و تجمیع این‌ها برای ثبت تاریخ و الگوگیری بسیار ضروری است، در این دوران جهل و ظلمت چرا نباید زیبایی‌ها را برجسته کرد و توجه بشریت را به این زیبایی‌ها جلب نکرد؟ باید هر چه می‌توان اطلاع رسانی انجام داد.

وی افزود: حدود یک سال و نیم است که با شیوع کرونا 280 میلیارد تومان تنها در استان چهارمحال و بختیاری کمک‌های مومنانه صورت گرفته است که این کار بسیار بزرگ و مهم است، لذا هر چه می‌توان باید به تبلیغ این مسائل پرداخت.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به هفته دفاع مقدس و روز اول مهر، بیان داشت: مدارس، دانش‌آموزان نیازمند کم ندارند که باید به آن‌ها با مشق احسان و طرح‌های مختلف کمک کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی:‌ هیئت‌های حسینی در ایام کرونا به مرکز رزمایش کمک‌های مومنانه تبدیل شدندهمگامی در رزمایش‌های مومنانه؛ مهندسان اردبیلی به کمک نیازمندان شتافتندامام جمعه همدان: رزمایش کمک‌های مومنانه سبب تقویت حس همدلی در کشور شدامام جمعه شهرکرد ادامه داد: هفته دفاع مقدس اوج زیبایی‌ها بود که ملت ایران آفریدند و باید این هفته گرامی داشته شود و خیلی‌ها به دنبال فراموش شدن این زیبایی‌ها هستند، قطعا باید این زیبایی‌ها را زنده نگه داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر رزمایش در هفته دفاع مقدس باید کمک‌های مومنانه هم وجود داشته باشد و در این رزمایش خودروها را با انواع کمک‌ها به میدان آورد که این خود یکی از عرصه‌های زیبا برای نشان دادن این کمک‌ها است لذا باید این‌ها گرامی داشته شود که لازمه این همت همگانی است.

انتهای پیام/7540/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید