امام جمعه قزوین: اهداف فرهنگی و اجتماعی با مشارکت انسانی محقق می شودبه گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار رئیس جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزاقستان و جمعی از معاونان و مدیران، اظهار داشت: و دوستی با صادقان.

وی گفت: کلمه امت یک کلمه دینی است که تمام خوبی هایی که به نام شهروندی ظاهر می شود را در بر می گیرد و شر آن کنار گذاشته می شود و قرآن به ما امر کرده است که امت شویم و دعوت به خیر کنیم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: وقتی انسان با خداپرستی و صداقت همراه شود مورد تشویق خداوند متعال قرار می گیرد و جامعه ای که خداپرستی و معاشرت با درستکاران داشته باشد ملت می شود و چنین جامعه ای نیکو و صادق خواهد بود. خوب.و نهی از منکر.

نماینده ولی فقیه در قزاقستان با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده است که همه مردم شهادت داده اند که من پروردگارشان هستم، افزود: کسانی که پای این شهادت ایستاده و با خداپرستی و اخلاص همراه هستند حتماً چنین خواهند کرد. ” تا در کار خود موفق شوند. ، در غیر این صورت مشکلی پیش آمده است.

وی گفت: در نظام دینی و ساختارهای دینی که خداوند برای جامعه دینی آفریده است، همه اقشار جامعه باید دارای علایق فرهنگی، رسالت های اجتماعی و آسایش و آرامش انسان باشند، زیرا اگر فرهنگ، مسائل اجتماعی، سلامت جسمی و روانی و… ورزش را با مردم ترویج نکنید، ما به جایی نخواهیم رسید.

آیت الله عابدینی با اشاره به اینکه باید برای خدمات کارآمد و مفید گذشتگان ارزش قائل شویم، گفت: حضرت موسی (ع) به برادرش هارون می فرماید که اولین قدم در انجام مسئولیت ها و وظایف جدید، اصلاح و اصلاح فرهنگی و اجتماعی است، مانند حمام کردن نماز و اگر این اصلاح صورت نگیرد کارها خوب پیش نمی رود.

امام جمعه قزوین گفت: هیچ چیزی نباید مانع نشاط و سرعت برنامه های فرهنگی و اجتماعی شود و باید همه این موانع برداشته و برطرف شود و نباید اجازه دهیم در این حوزه مهم سنگ اندازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید