امام جمعه قزوین: ترویج سبک زندگی اسلامی بدون نگاه به قرآن ممکن نیست

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی بعدازظهر امروز در نشست تفسیر قرآن که در دارالقرآن شهر محمدیه (زیباشهر) قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تدبر و تفکر در آیات قرآنی یکی از روش‌های شفای روحی افراد است که نتیجه آن ایجاد شادابی و نشاط در افراد و دور کردن آنها از رخوت‌های ناشی از زندگی مادی و دنیازده است.

وی با بیان اینکه رسیدن به خوشبختی بدون اتکا به زندگی قرآنی ممکن نیست، اضافه کرد:‌ وقتی بر مبنای قرآن زندگی کنیم، سلامت جسمی و روانی خواهیم داشت و اگر مدیران و مسئولان ما با زندگی قرآنی عجین شوند، رفتار بهتری با مردم به ویژه اقشار محروم خواهند داشت و در واقع گوش آنها برای شنیدن مشکلات واقعی مردم باز می‌شود.

عابدینی با بیان اینکه امروز بیشتر از هر زمان دیگری به انتشار تفاسیر پرمغز و آگاهی‌بخش قرآن به ویژه در فضای مجازی نیاز داریم، ادامه داد: مفسران قرآن مجید باید مورد حمایت دستگاه‌های فرهنگی قرار بگیرند تا بتوانند از توانایی خود برای رفع شبهات روز جوانان و ترویج فرهنگ قرآنی بهره بگیرند. چرا که هیچ چیز مانند تفسیر قرآن نمی‌تواند به پرسش‌های بزرگ و چالش‌آفرین نسل امروز پاسخ بدهد.

وی یادآور شد: باید در حوزه ترویج علوم قرآنی از دایره شعار فراتر رفته و وارد حیطه عمل بشویم و چاره هر کدام از مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را در بین آیات قرآن جستجو کنیم. چرا که همه قرآن هدایت است و اگر در کنار قرآن باشیم، به هدایت و سعادت نرسیم، بزرگ‌ترین زیانکاران تاریخ می‌شویم.

میزان بودجه برنامه‌های قرآنی در استان قزوین قابل قبول نیستامام جمعه قزوین: قرآن کریم سند بالادستی ما در شورای فرهنگ عمومی استامام‌جمعه قزوین: آموزه‌های قرآنی باید در متن اقتصاد و فرهنگ خانواده به کار گرفته شود

لزوم ایجاد شبکه محلات برای توسعه فرهنگ قرآنی

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش و رونق فعالیت‌های قرآنی استان قزوین در طول یک دهه اخیر گفت: با این حال اگر به نیاز روزافزون جامعه به تعالیم قرآن توجه کنیم، می‌بینیم که کارهای انجام‌نشده زیادی داریم و باید توسعه فرهنگ قرآنی را از طریق ایجاد شبکه‌ مردمی در محلات پیش ببریم.

عابدینی افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی بدون نگاه به قرآن ممکن نیست و بهترین راه برای طراحی سبک زندگی اسلامی نگاه به قرآن است و اگر بر اساس قرآن زندگی کرده و رفتار کنیم، خود به خود سبک زندگی ما اسلامی و خداپسندانه خواهد بود.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید