امام جمعه قزوین: حماسه 9 دی دشمنان خارجی و عوامل داخلی را ناامید کرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین که در شبستان مسجد‌النبی(ص) اقامه شد با اشاره به نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: نقش این شهید بزرگوار در ایجاد قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران بی‌بدیل بود و در سالروز شهادت این فرمانده بزرگ جهان اسلام باید به تکلیف خود در قبال این بزرگ‌مرد عمل کنیم.

وی در ادامه به اهمیت بالای برپایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و گفت: در این رزمایش نیروهای مسلح انقلاب اسلامی دوباره قدرت عظیم خود را به رخ دشمنان ما کشیدند و با برگزاری این رزمایش به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها پیغام دادند که هر گونه ماجراجویی آنها در مقابل ملت ایران با شکست سنگین روبه‌رو خواهد شد.

عابدینی اضافه کرد: البته صهیونیست‌ها خوب می‌دانند که جنگ با ایران برای آنها بسیار گران تمام خواهد شد. چرا که فرماندهان آنها هم گفتند اگر به ایران حمله کنیم، بارانی از 3 هزار موشک بر سر ما می‌بارد و علاوه بر آن از غزه و لبنان به ما موشک شلیک می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به فرارسیدن سالروز حماسه نهم دی‌ماه اشاره کرد و گفت: 9 دی را باید روز مبارزه با فتنه و فتنه‌گران بدانیم البته باید به این نکته آگاه باشیم که فتنه‌گران هرگز آرام نمی‌نشینند و نسبت به وحدت ما در صفوف نمازهای جمعه، جماعات و سایر مراسم مذهبی نگران هستند. بنابراین باید مراقب توطئه‌های وحدت‌شکن آنها باشیم.

عابدینی افزود: در شرایطی که فتنه‌گران مورد حمایت آمریکا و اسرائیل بودند و از سوی آنها به مقاومت علیه نظام تشویق می‌شوند، اما به لطف الهی در روز 9 دی‌ماه سال 1388 مردمی که در مکتب سیدالشهدا(ع) تعلیم دیده بودند، در همه شهرهای به ویژه در تهران پا به میدان گذاشته و کاری کردند که هیچ اثری از فتنه باقی نماند.

وی ادامه داد: حماسه 9 دی علاوه بر اینکه فتنه 88 را خاموش کرد، دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنها را هم ناامید کرد و به همین خاطر روز 9 دی را باید روز بصیرت ملی در همراهی با امامت و ولایت دانست و در این روز بود که مردم ما میثاق دوباره‌ای با ولایت‌فقیه بستند.

امام جمعه قزوین: مطالبات سفر رهبری به قزوین هنوز محقق نشده است امام جمعه قزوین: فضای علمی و پژوهشی دانشگاه‌های استان قرآنی باشد امام جمعه قزوین: مقالات پژوهشی باید برای رفع نیازهای واقعی جامعه نوشته شوند

امام جمعه قزوین در ادامه به ورود کرونای اُمیکرون به کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه قزوین در نزدیکی تهران است، باید مراقب این سویه تازه کرونا باشیم چرا که سرعت سرایت آن بیشتر از سویه‌های قبلی است و به همین خاطر باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیریم.

عابدینی اضافه کرد: آن چنان که پزشکان می‌گویند تزریق واکسن مردم را تا حدود زیادی از خطرات این گونه جدید کرونا دور می‌کند به همین خاطر نباید در این حوزه قصور داشته باشیم و تزریق دز سوم واکسن را هم باید در دستور کار بگذاریم.

انتهای پیام/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید