امام جمعه قزوین: مبارزه بیشتر با فساد حمایت مردم از مسئولان را بیشتر می‌کند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی بعدازظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در شبستان مسجدالنبی(ص) اقامه شد، با بیان اینکه استاندار جدید قزوین فردا معارفه خواهد شد، اظهار داشت: امروز می‌بینیم که مردم قزوین از اینکه استانداری از دولت مردمی برای ایجاد تحولات انقلابی به میدان آمده خوشحال هستند و امیدواری در بین آنها ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: البته استاندار قزوین هم به سهم خود زحمات زیادی کشیدند و به خاطر حضور 2 ساله ایشان در استان هم از او قدردانی می‌کنیم و دست همه مسئولانی که برای عزت مردم و اقتدار نظام می‌کوشند را می‌بوسیم.

لزوم مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد دولت سیزدهم در چند ماه اخیر اشاره کرد و گفت: دولت مردمی به خوبی موضوع واکسیناسیون را پیش برد و همچنین در زمینه مذاکرات احیای برجام هم مقتدر و هوشمند عمل کرد.

عابدینی مدیریت نفوذ را یکی از کارهای خوب دولت سیزدهم دانست و افزود: در موضوع حمله سایبری به جایگاه‌های توزیع سوخت دولت به موقع وارد شد و خوشبختانه رئیس جمهور با حضور در میان مردم، پمپ بنزین‌ها و بررسی مشکلات آنها نشان داد که یک مدیر انقلابی و پای کار است و این توطئه سایبری دشمن با واکنش سریع دولت و صبوری مردم شکست خورد.

وی در ادامه بر لزوم مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی تأکید کرد و ادامه داد: هر چقدر مسئولان در حوزه مبارزه با فساد جدی‌تر ورود کنند، مردم هم بیشتر از آنها حمایت می‌کنند. با این حال امروز رفع چالش گرانی و تورم در بازار بزرگ‌ترین مطالبه مردم است و اگر این بحران مدیریت شود، میزان امید در جامعه افزایش خواهد یافت.

امام جمعه قزوین: حوزه علمیه برای مقابله با فساد و تبعیض ورود جدی داشته باشدامام‌ جمعه قزوین: به هیچ احدی اجازه ایجاد فساد در دستگاه‌های دولتی داده نشودامام جمعه قزوین: دستگاه قضایی باید از ظرفیت عدالت‌خواهان صادق در مبارزه با فساد استفاده کند

هر مکانی به سالن مطالعه کتاب تبدیل شود

خطیب جمعه قزوین همچنین به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: 11 سال قبل طرح نهضت مطالعه در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد و در چارچوب این طرح قرار بود برای هر 100 نفر جمعیت کشور 8 متر مربع فضای مطالعاتی اختصاص داده شود. با این حال امروز فضای مطالعاتی در استان قزوین بسیار پایین‌تر از حد استاندارد است و مدیران دولت جدید باید این دغدغه را دنبال کنند.

عابدینی اضافه کرد: در ضمن باید از ظرفیت مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و همچنین امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برای افزایش فضاهای مطالعاتی بهره برد و امروز نیاز داریم که هر جایی و هر مکانی به سالن مطالعه و کتابخوانی بدل شود.

انتهای پیام/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید