امام جمعه: وحدت و انسجام ملی باید مورد توجه همه مدیران و مسئولان استان فارس باشد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌‌الله دژکام عصر امروز در جلسه شورای اداری استان فارس با تسلیت ایام پیش‌رو اظهار داشت:وحدت همه نیروهای درون نظام مسئله مهمی است که باید در این روزها و شرایط مورد توجه باشد. وضعیت کشور در مقابل دشمن بیرونی این نیست که یک جناح و جریان جلو برود و یک جریان کنار بنشیند رویکرد دولت هم همین است که همه با هم برای پیشبرد امور تلاش کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است افراد تیم مدام تغییر کنند اما همه یک تیم هستیم، گفت: آن‌که روی نیمکت ذخیره نشسته هم از همین تیم است بنابراین در تغییر و تحولات نقدها باید منصفانه باشند؛ گلایه از دولت قبل مشکل را حل نمی‌کند باید مشکل را حل کرد.‌

امام جمعه شیراز با بیان اینکه ملت امروز نیاز به همدلی و حمایت مدیران دارند، افزود: در منافع مربوط به ملت هیچ کس کوتاهی نکند و این مسائل اکنون جای بیان ندارد باید به نقطه‌ای برسیم که ما در جهان به عنوان یک کشور مستقل قدرتمند شناخته شویم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه 3 گونه منافع داریم، بیان کرد: نخست منافع الهی و دینی است که این خیر دنیا و آخرت را تامین می‌کند در توجه به این منافع نه شخص ضرر می‌کند و نه ملت. منافع ملی گونه دیگری از منافع است که تامین منافع ملی هم مرحله‌ای از رشد است هر چند که از منافع الهی و دینی یک درجه کمتر است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد: دشمن از وحدت ملت ایران عصبانی استدبیرکل مجمع تقریب مذاهب: مداحان در موضوع وحدت اسلامی تحت اشراف علما عمل کنند

وی با بیان اینکه علت اینکه در طول 2 ـ 3 قرن گذشته اروپا و آمریکا جلو افتادند این است که منافع ملی را ارجح بر منافع شخصی دانستند، عنوان کرد: امروز وقت این است که منافع ملی را بر منفعت فردی ترجیح دهیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در پایان هم منافع فردی است که گاهی همه چیز را قربانی این منافع می‌شود، گفت: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که آبروی ملی را حفظ کنیم، منافع ملی باید اولویت داده شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

آیت‌الله دژکام با اشاره به تلاش دولت گفت: ما نمی‌گوییم که کار بی‌نقص است چون هیچ کاری بی‌نقص نیست اما همه باید تلاش و کمک کنند تا نتیجه به نفع کشورمان شود؛ گذشت و احترام و تواضع بخاطر خدا باید سرلوحه رفتار ما باشد.

وی با تاکید بر حفظ انسجام ملی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب این نکات را مورد توجه قرار دهیم تا اهداف انقلاب اسلامی محقق شود و پیش برود.

انتهای پیام/424 /س

source article

دیدگاهتان را بنویسید