امام جمعه کرمانشاه: دشمن علیه وحدت مسلمانان و بیداری اسلامی توطئه می‌کند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه تقوا جایگزینی ندارد اظهار داشت: هشتم ربیع شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت ولی عصر(عج) است و برادرها و خواهرها تلاش ما بر این باشد که زندگی ما امام زمان(عج) پسند باشد و هر فردی که مشغله‌ای دارد، خانواده‌ها، زندگی‌ها و تربیت بچه‌ها بر مدار امام عصر(عج) باشد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: 23 مهر سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی امام جمعه بزرگوار کرمانشاه که این شهید 25 سال از عمر شریف خود را به امر آیت‌الله بروجردی مرجع مقتدر و کم نظیر در این شهر گذراند و تمام وجود وی تقوا، علم و دانش و ترویج اسلام و انقلاب بود که برای دفاع از اسلام لباس بسیجی پوشید.

علما با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی در کرمانشاه افزود: این شهید محراب سکاندار انقلاب در این شهر بود و بدانیم که شهدای محراب بال و پر انقلاب بودند.

خطیب جمعه کرمانشاه بیان کرد: دوازده ربیع الاول به نظر برادران اهل سنت میلاد پیامبر اسلام(ص) است که با تدبیر امام راحل(ره) هفته وحدت نامگذاری شد و وحدت نیاز جهان اسلام برای مقابله با توطئه‌های غرب است و مسلمانان با وحدت می‌توانند از چالش‌های غرب عبور کنند.

علما با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد وحدت در میان مسلمانان وجود داشته باشد افزود: دشمن به دنبال مقابله با وحدت مسلمانان و بیداری اسلامی است تا در جوامع اسلامی اختلاف وجود داشته باشد در حالی که اتحاد و یکپارچگی مسلمانان می‌تواند دنیا را متحول کند.

تاکید امام جمعه ارومیه بر "وحدت و همدلی" مسلمانان / دشمن به دنبال "تفرقه و توطئه" است برگزاری کنگره چهارمین شهید محراب / شهید اشرفی اصفهانی در غرب کشور حضور وحدت‌آفرینی داشت حادثه‌ تروریستی مسجد قندوز افغانستان خللی در وحدت مسلمانان ایجاد نمی‌کند

امام جمعه کرمانشاه افزود: 23 مهر روز عصای سفید است که رفیق این عزیزان هستیم و هیچ‌وقت آنها را جدای از خودمان نمی‌دانیم و 24 مهر روز اولیا و مربیان است که بالاترین ثروت فرزندان هستند و باید فرزندان را با تربیت خوب تحویل اسلام و آینده بدهیم.

علما گفت: 10 ربیع الاول سالروز ازدواج پیامبر(ص) با حضرت خدیجه (س) است و خانواده‌ها برای ازدواج جوانان تقوا را در نظر بگیرند و 26 مهر روز تربیت بدنی است مقام معظم رهبری برای ورزشکاران اطلاعیه دادند و خوب است که ورزش‌هایی همچون ورزش پهلوانی حفظ شود.

خطیب جمعه کرمانشاه با بیان اینکه کمک‌های مومنانه هجرت مردم از اموال خود در راه خداست بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید یکی از شرایط ایمان هجرت است که می‌تواند از نفس و مال باشد برای هجرت از نفس دوستی‌های بی‌مورد، حب معروفیت و غیره را باید کنار گذاشت.

انتهای پیام/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید