امروز دیپلماسی ما نیازمند مکتب و تفکر شهید سلیمانی است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اقلید ، هادی رضایی شامگاه دوشنبه در مراسم دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در مصلای نماز جمعه شهرستان اقلید برگزار شد، با بیان اینکه شهید را کلمه‌ای است که خداوند عزیز، تمام قداست خود را به این کلمه می‌بخشد، اظهار داشت: خداوند خواست تا با شنیدن این کلمه، شهادت بدهند از آنچه خدا به خلق عهد داد و از روز ازل پیمان بست.

وی با طرح این سوال که چرا بدن شهید غسل ندارد و کفن او طاهر است و اگر یک قطره خون از این بدن جاری شود، آن خون، زمین و لباس و بدن را تطهیر تاییدمیکند و هر لحظه که از شهادت می‌گذرد، شهید، مقدس‌تر می‌شود؟ گفت: شهید منطق دارد و منطق شهید این است که جامعه‌ای را که در آن زندگی می‌کند، روشنی می‌بخشد تا پرچم حق و حق‌طلبی همواره استوار بایستد تا کسانی از جنس شیطان، نتوانند امر برانند و ظلم کنند.

رضایی با بیان اینکه شهید، آن انسانی است که خدا برای خلقش بر خود تبارک‌الله گفت، ادامه داد: این پرچمی که سردار ما در دست گرفت و جانش را برای برافراشتن این پرچم مخلصانه تقدیم کرد، پرچمی بود که 124 هزار پیغمبر، انبیا و اولیای الهی، چهارده معصوم، و همه بزرگان و مجاهدان بزرگ د رطول تاریخ در دست گرفتند، سینه به سینه تا به امروز، و بعد از آن امام بزرگوار با نام انقلاب در دست این مردم شریف قرار گرفت.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس تصریح کرد: باید بدانیم که ارزش این پرچم شریف، به اندازه همه خون‌های ریخته شده مجاهدان در طول تاریخ است و ارزش خون این سردار، از اینجا نشأت می‌گیرد که توانست جامعه شهادت را که برای مردان خدا دوخته شده را بر تن کند.

وی تفاوت سردار شهید سلیمانی را با دیگر مجاهدان بزرگ تاریخ، آن چیزی دانست که در قلب حضرت امام راحل(ره) انقلابی رخ داد و باعث شد این انقلاب به بیرون از ایشان تسری پیدا کند و این مکتب عظیم را با آغاز نهضتش در سال 1342 آغاز کرد.

رضایی گفت: حضرت امام (ره)، انقلابی در دل خود بوجود آورد، رابطه خود را با خدا اصلاح کرد، و خدا طبق وعده خود در قرآن، رابطه امام با امت را اصلاح کرد و امام را در دل مردم گذاشت؛ سردار سلیمانی هم فرزند همان مکتب است و این راه را رفت، و خدا او را در دل مردم دنیا گذاشت.

به گفته وی، سردار سلیمانی از روزی که علم مقاومت را در دست گرفت و لباس سبز پاسداری را بر تن کرد، با خدای خود در همین مجالس روضه عهد و پیمان بست که تا وقتی که جان در بدن دارد، پای از مقاومت برنکشد و اجازه ندهد هیچ مظلومی در هیچ نقطه‌ای از دنیا فریادش مسکوت بماند.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه خیلی‌ها امام را درک کردند، بعد از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را درک کردند، اما بر آن عهدی که از روز اول در روضه‌های حضرت زهرا(س) با امام (ره) بستند نماندند، ادامه داد: سردار سلیمانی بعد از هشت سال دفاع مقدس یک لحظه خود را از رفقای شهیدش دور ندید و با رفقای شهیدش زیست می‌کرد و با نگاه به چهره آنها، از خود شرمنده می‌شد.

رضایی افزود: خیلی‌ها بعد از جنگ، شامل آن گفته شهید باکری شدند، که بد از جنگ به چند دسته تقسیم خواهید شد: "عده‌ای از ما دنیا را روبروی خود قرار می‌دهیم و به دنبال منافع مادی می‌رویم و خسرالدنیا والاخره می‌شویم؛ عده‌ای بلند می‌شویم و علیه این روزهای خود شعار می‌دهیم و آرمان‌ها را زیر سوال برده و دفاع مقدس را نقد می‌کنیم؛ اما یک عده‌ای می‌مانیم و حسرت این روزها و شهدایی که رفتند، و باید بمانیم و دق کنیم و بمیریم" و شهید سلیمانی اجازه نداد یک لحظه این شهدا از روح بزرگش فاصله بگیرند.

وی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی، ملاک‌های شهادت را در خود حفظ کرد و اولی‌تر از ایشان در شهادت کسی نبود، ولی او ماموری بود که باید ماموریتش را دو دهه بعد از دفاع مقدس انجام می‌داد تا بدانند نسل جوان ما آن کسانی که در آن هشت سال با سنین پایین جنگ را مدیریت کردند، از آن نسل هستند هنوز تا بتوانند محور مقاومت و دنیا را دگرگون کنند.

به عقیده رضایی، سردار سلیمانی بعد از جنگ ماند تا امید نسل جوان باشد تا آنجایی که دشمنان با سلاح تحریم، کمر مردم را در اقتصاد می‌خواهند خرد کنند، به مصابه یک خون تازه در پیکر جمهوری اسلامی دمیده شود و مردم در زیر پرچم جمهوری اسلامی در هر نقطه از دنیا قرار بگیرند.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس با یادآوری اینکه سردار سلیمانی، سردار دل‌ها بود، گفت: چون او هیچگاه طبق عهدی که با مادرش، حضرت زهرا(س)، بسته بود، برای دنیا قدم برنداشت و با یک تکبیر، دنیا را پشت سر، و خدا را پیش رویش دید و خدا هم او را محبوب دل‌ها کرد. از کودک چند ساله تا ریش‌سفیدان می‌خواست تا برای شهادتش دعا کنند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی برای ماموریت‌های رفته‌‌اش مزدی نخواست و امروز برخی برای ماموریت‌های نارفته، از بیت‌المال برداشت می‌کنند؛ او می‌خواست دیده نشود، اما خدا او را به مردم معرفی کرد. سردار سلیمانی، هیچگاه در جایگاه هیچ مسئولی ننشست و خودش را فرش زیر پای مردم و خدا هم او را در عرش قرار داد.

رضایی تصریح کرد: سردار سلیمانی، لباس سبز خود را با هیچ لباس و پست و مقام و جایگاهی جز خدمت‌گذاری مردم معاوضه نکرد و این بود که نسبت به همه عزیزان و خدمت‌گذاران سرآمد شد و نحوه شهادتش را به دست شقی‌ترین و مستکبرترین دولت‌ها قرار داد.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه اگر امروز همه ما شامل شفاعت شهید هستیم، دلیلش این است که خدا همه داشته‌اش را در سبد اخلاص به امام حسین تقدیم کرد، تاکید کرد: امام حسین(ع) هم همه داشته‌اش از زن و کودک و پیر و جوان را برای اسلام در طبق اخلاص قرار داد و در عاشورا جانانه به خدایش تقدیم کرد و آنجا زینب (س) جز زیبایی ندید.

رضایی گفت: سردار سلیمانی بعد از جنگ، مال‌اندوزی حلال را بر خود حرام کرد و فقط در راه جهاد گام برداشت و خدا او را عزیز دلها کرد که اگر هزاران سال از تاریخ شهادتش هم بگذرد، روزبه‌روز بر قداستش افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه چرا ما نمی‌توانیم اما خانواده، محله، شهر و جامعه خود باشیم؟ تاکید کرد: برای امام شدن، باید رابطه و درون خود را با خدا اصلاح کنیم تا خدا رابطه ما را با مردم اصلاح کند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی، قوت قلبش در میدان‌ها رزم را از گریه‌های شبانه و نیمه شب خود می‌گرفت اما در جبهه‌ها، همچون شیری غران، و امیدی بود در دل نیروهای حزب‌الله و خاری در چشم دشمن. قوت قلب او، ناشی از گریه‌ها و ضجه‌های ملتمسانه وی در نیمه‌های شب بود، نه به مال و پول و پست.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس با تاکید بر اینکه همه عرصه‌های ما نیازمند سردار سلیمانی و نیازمند مکتب و فکر این مرد بزرگ است، ادامه داد: اگر می‌خواهیم موفق باشیم، نیازمند این تفکر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و موارد مختلف است. امروز دیپلماسی ما هم نیازمند این مکتب و تفکر را دارد و اگر این تفکر تبدیل به گفتمان شد و اگر از دل این گفتمان شهید سلیمانی‌هایی متولد شد، قطع به یقین بدانید که آخرالزمان متعلق به این امت شیعی ایرانی خواهد بود، اما اگر از ارزش‌های الهی عدول کنیم و آرمان‌های امام راحل (ره) را فراموش کنیم، با نگاه اشرافی‌گری نمی‌تواندم از شهید سلیمانی زد.

اکران مستند "72 ساعت" با حضور همرزمان شهید سلیمانی در اصفهان به روایت تصویر فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مقام شهید سلیمانی ادای احترام کرد + تصاویر یادواره سردار شهید سلیمانی در 5 محله شهر قم آغاز به‌کار کرد

رضایی گفت: اینکه شهید سلیمانی یکی از شئون عاقبت به خیری را ولایت و این پیر وارسته می‌داند، دلیلش این است که با جان و دل و پوست و استخوان، ولایت‌پذیر است و در زبان، در نگاه، در کلام و در زندگی، نوع نگاه و سبک زندگی‌اش، ولایت‌پذیر است.

وی گفت: "حاج قاسم"، سردار رشید اسلام و امید مردم بود، اما مثل عامه مردم در پایین سطح همچون ولی فقیه زمانش زندگی می‌کرد. پس ولایت‌پذیری آن است که پا، جای پای ولی بگذاریم و نمی‌توان در ماشین‌های خاص و شیشه‌های دودی بین مردم تردد کرد و از خدا خواست تا ما را در دل مردم بگذارند.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس با تاکید بر اینکه مردم به وقایع اطراف خود ملتفتند، بهترین دادگاه برای هر مسئول را دادگاه افراد عمومی دانست و تصریح کرد: در فردای قیامت، نیازی به آتش جهنم نیست، امام ما، شهدا و سردار سلیمانی را پیش‌رویمان قرار می‌دهند، و نگاه به چهره این افراد، برای ما جهنمی است اگر دم از این‌ها زده باشیم و برخلاف سیره‌شان عمل کرده باشیم؛ و بدا به حال کسی که با نام شهید، بخواهد به نان برسد. بدا به حال آن کسانی که اجر اخروی با مال دنیوی معاوضه کند.

رضایی با یادآوری اینکه شهید سلیمانی، همه داشته‌های انقلابی و دفاع مقدسش را در درونش حفظ کرد، تصریح کرد: خداوند لحظه به لحظه بر اجرش افزود و او را بالانشین همه شهدا قرار داد.

وی گفت: شهید سلیمانی، پرورش‌یافته همان مکتب روح‌الله است که برخی مردم، کم‌کاری برخی مسئولین در این زمان سپری شده بعد از انقلاب را به تحریک دشمن، به آن پیر وارسته تسری می‌دهند و همه دستاوردهای عظیم انقلاب از این مکتب است، اما ضعف‌ها به عدم تفکر جهادی و عدم نگاه به درون برمی‌گردد و این، خلاف انتظار مقام معظم رهبری است؛ امروز دشمن به دنبال تعویض جای شهید و جلاد است و به فرموده مقام معظم رهبری، امروز جنگ روایت‌هاست، و نباید اجازه دهیم که از انقلاب، دفاع مقدس و امام برای نسل جوان تحریف ساخته شود. سفیر باشد برای انقلاب و عمار باشید برای ولی فقیه و اگر نباشید، ملاک‌های عزتی که با مجاهدت ایجاد کردید، از دست خواهیم داد و خدا این پرچم عزیز را از دست این ملت گرفته و به دست ملتی دیگر خواهد داد.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس با یادآوری ایام شهادت حضرت زهرا(س)، یکی از ارادت‌های شهید سلیمانی را به این بی‌بی دوعالم دانست و خانه‌اش در کرمان را به نام این بانوی بزرگ قرار داد.

انتهای پیام/424/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید