امضای تفاهم‌نامه ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به سوریه

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در پایان سفر به سوریه و طی نشست و مذاکرات نهایی با وزیر گردشگری و سیاحه سوریه، اظهار کرد: خوشبختانه جلسات خوبی با مسئولان سوریه در حوزه‌های مربوطه داشته‌ایم که امید است منتج به شروع مناسب و شایسته سفرهای زیارتی به سوریه شود.

وی با بیان اینکه موضوع سلامت، رعایت پروتکل بهداشتی و امنیت زائران در برقراری مجدد این سفرها بسیار حائز اهمیت است، گفت: باز شدن این مسیر زیارتی خرسندی زائران ایرانی را موجب می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه‌ریزی برای اعزام زائران گفت: برای پروازها وانتقال هوایی زائران هم باید مقدمات و تدابیر مناسب در این رابطه انجام شود.

وزیر سیاحه سوریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر رئیس سازمان حج و زیارت و هیئت همراه به سوریه، اظهار کرد: معتقدم سفر شما گام موثری در نزدیکی دو دولت و ملت خواهد بود.

محمد رامی مارتینی افزود: وزیر کشور سوریه نیز بسیار مشتاق راه اندازی سفر زائران ایرانی است و تأکید کرده تا موضوعات مربوط به اعزام زائران ایرانی را پیگیری و به نتیجه رسانیم.

وی بر برقراری سفرهای زیارتی به منظور همکاری بیشتر دو کشور و دو ملت تاکید و عنوان کرد : حدود 13هزار تخت در زینبیه آماده پذیرایی از زائران است همچنین در صورت نیاز هتل‌های زیادی در دمشق برای ارائه خدمات به زائران در اختیار است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به مباحث طرح شده از سوی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص پروازها گفت: در این رابطه نیز اگر تعداد زائران افزایش یابد می‌توانیم تعداد پروازها را افزایش دهیم.

در پایان این دیدار طرفین تفاهم نامه مربوط به اعزام زائران را به امضا رساندند.

رئیس سازمان حج و زیارت شامگاه یکشنبه در رأس هیئی به منظور انجام اقدامات و نهایی کردن تفاهم برای از سرگیری مجدد اعزام کاروان های زیارتی به سوریه به این کشور سفر کرده است.

وی طی این سفر چهار روزه با وزرای کشور ، گردشگری، بهداشت و نیز اوقاف سوریه در دمشق پیرامون این سفرها و مباحث مختلف مربوطه بحث و تبادل نظر کرد.

وی در روز نخست این سفر با سفیر کشورمان در دمشق، وزرای اوقاف و نیز سیاحه و گردشگری سوریه و در دومین روز (سه شنبه) با وزرای کشور و بهداشت سوریه و نماینده ولی فقیه در این کشور دیدار کرد و امروز نیز طی مذاکراتی با طرف‌های سوری در نهایت تفاهم‌نامه مربوط به اعزام زائران کشورمان به سوریه را به امضا رساندند.

وزیر کشور سوریه: اماکن زیارتی در امنیت کامل هستند/از سفر زائران ایرانی استقبال می‌کنیمآغاز اعزام کاروان‌های زیارتی به عراق از 23 آبان/ احتمال اعزام زائران به سوریهسفر رئیس سازمان حج و زیارت به سوریه برای ازسرگیری سفرهای زیارتی

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید