امنیت اروپا و صلح بین المللی در یک مقطع حساس قرار دارندباشگاه خبرنگاران جوان – دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین وی گفت: امنیت اروپا و صلح و امنیت بین المللی در مقطع حساسی قرار دارند. استقلال دونتسک و لوهانسک ما آنها را به رسمیت نخواهیم شناخت و جهان هم آنها را به رسمیت نخواهد شناخت.»

به گزارش الجزیره، وزیر خارجه اوکراین به این اقدام روسیه واکنش نشان داد وی گفت: به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک.اقدام روسیه در نقض قوانین بین المللی یک اقدام خصمانه است و زمان تحریم است. جهان باید در قبال جنایاتی که روسیه مرتکب شده کاملاً پاسخگو باشد.»

وی گفت: پوتین بیش از یک تکه از خاک ما می خواهد، او می خواهد ما را تقسیم کند. محکوم کردن اقدامات پوتین مهم است، اما مهم‌تر است و ما از حمایت آمریکا سپاسگزاریم.»

دیمیتری کولبا باو گفت: «اوکراین هیچ برنامه ای برای جابجایی ساکنان مناطق دونتسک و لوهانسک ندارد. در سند بوداپست، هیچکس به ما قول نداده بود که در صورت حمله برای محافظت از خود بجنگیم.» تضمین امنیت ما ارتش و دیپلماسی ما است.

وی افزود: ما نمی توانیم در مورد تجاوز جزئی یا بزرگ صحبت کنیم و از تحریم هایی که امروز علیه روسیه اعلام شده سپاسگزاریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر به شیوه ای پایدار ادامه دهید، قرار دادن تحریم ها یکی پس از دیگری می تواند یک استراتژی موثر باشد.

تکمیل می کند…

دیدگاهتان را بنویسید