امنیت غذایی به الگویی مبتنی بر فناوری های جدید تبدیل می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، در نشستی با حضور محمد مخبر، ارتقای امنیت غذایی بر اساس توسعه فعالیت های دانش بنیان بررسی شد.

مخبر در این دیدار با تبریک ولادت با سعادت امام جواد (ع) و تاکید بر لزوم استقرار فعالیت های دانش بنیان و فرآیندهای مختلف در دولت، گفت: خوشبختانه کشور ما پیشرفت ها و دستاوردهای خوبی در عرصه دانش دارد. فعالیت‌های مبتنی بر فناوری‌های جدید.» ما کشورهای پیشرو در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به توانمندی های گسترده جوانان تحصیلکرده کشور گفت: به فضل الهی جوانان تحصیل کرده و مستعد در اقصی نقاط کشور در عرصه فناوری های نوین فعالیت می کنند و کمبود دانش و کارگر داریم. نسبت به سایر کشورها».

معاون اول رئیس جمهور افزود: امروز 30 تا 35 درصد قیمت تمام شده محصولات غذایی و کشاورزی مربوط به حمل و نقل و فاصله محل تولید و مصرف این محصولات است و کاهش هزینه ها برای مردم.

مخبر از وزیر جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواست تا برنامه جامع و قابل اجرا برای همکاری در حوزه امنیت غذایی همراه با جدول زمانی مشخص و تقسیم وظایف ارائه کنند تا این طرح به عنوان عملیاتی شود. هر چه زودتر .. صرفه جویی در هزینه و کاهش هزینه سفره مردم.

وی با اشاره به لزوم تدوین برنامه مشترک وزارت جهاد کشاورزی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه امنیت غذایی دانشجویان، ابراز امیدواری کرد که برنامه همکاری دو دستگاه اجرایی به زودی نهایی شود. تا حد ممکن. امکان پذیر باشد و الگویی برای سایر بخش ها شود.

در این جلسه که با حضور معاون علمی رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، ستاری گزارشی از پیشنهادات معاونت رئیس جمهور برای جهش در تولید و امنیت ارائه کرد.غذا با استفاده از فناوری های نوین و جزئیات این پیشنهادات را تشریح کرد. . و نتایج آنها

دوری از تولید مواد غذایی با استفاده از فناوری های جدید، تکمیل زنجیره ارزش محصولات دانش بنیان، مدیریت فناوری های اجرایی، توسعه گلخانه های هوشمند، ارتقاء ماشین آلات کشاورزی، توسعه گیاهان سازگار با اقلیم، تولید خوراک جایگزین برای دام و طیور، ایجاد مزارع. و گیاهان نوآور در پرورش و توسعه آبزی پروری دریایی از جمله پیشنهادات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات در قالب یک طرح مشترک و جامع با جدول زمانی برای اجرا پس از یک عبارت و تصویب در جلسه هیئت دولت ارائه می شود.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین بر ضرورت انجام فعالیت های کشاورزی دانش بنیان تاکید کرد و از آمادگی این وزارتخانه برای تسهیل در این روند و حمایت از اجرای پیشنهادات مصوب خبر داد.

گفتنی است در راستای توسعه فناوری های نوین و فعالیت های دانش بنیان در تمامی دستگاه های اجرایی کشور، جلساتی با حضور معاون اول رئیس جمهور با حضور معاون رئیس جمهور و سایر دستگاه های اجرایی برای بررسی تشکیل شد. برنامه. در تمامی فعالیت ها دانش جدید و به روز داد. گرفته شده و پس از تایید، عملیاتی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید