امیرعبداللهیان: رایزنی‌ها و تلاش دیپلماتیک برای پیگیری حقوق ملت ایران را ادامه می‌دهم

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب در پیامی اینستاگرامی خطاب به ملت ایران گزارشی از تداوم رایزنی‌های دیپلماتیک خود علی‌رغم ابتلا به کووید-19 و قرنطینه شدن در خانه ارائه کرد.

امیرعبداللهیان در پیام اینستاگرامی خود اعلام کرد: سلام به شما. در روزهای گذشته با ابتلا به بیماری کرونا، به توصیه پزشکان در خانه‌ قرنطینه‌ام، اما این به آن معنا نیست که رایزنی‌های دیپلماتیک و تلاش برای پیگیری حقوق ملت ایران متوقف شده است.»

وی در خصوص تماس‌های دیپلماتیک خود طی روزهای اخیر گفت: «در چند روز گذشته در گفت‌و‌گوهای تلفنی با همتایانم، از جمله وزرای خارجه روسیه، چین، آذربایجان، عراق، سوریه، انگلیس، ترکیه و آلمان، به بحث و تبادل نظر در خصوص مباحث دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی ادامه دادم. این گفت‌وگوها در ساعات و روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.»

وزیر امور خارجه در پایان اظهار داشت: «از همه عزیزانی که در این روزها ابراز لطف داشته و جویای وضعیت سلامت من بودند، کمال تشکر را دارم. امیدوارم با پایان دوره ابتلا به این بیماری، توفیق یافته و به سرعت به محل خدمت بازگشته و با انرژی بیشتر از قبل در جهت تحقق منافع ملت بزرگ ایران بکوشم.»

وزیر خارجه ترکیه وضعیت سلامت و روند درمان امیرعبداللهیان را جویا شدگفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای انگلیسی/ بررسی شروط لازم برای موفقیت مذاکرات وینتماس تلفنی امیرعبداللهیان و همتای عراقی به‌دنبال سوءقصد به الکاظمیامیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر خارجه آذربایجان: می‌توانیم به‌سمت گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه حرکت کنیمگفتگوی وزرای خارجه ایران و روسیه/ امیرعبداللهیان: مدیرکل آژانس از اتخاذ مواضع سیاسی پرهیز کندامیرعبداللهیان: 1+4 برای مذاکره مبتنی بر رعایت منافع و حقوق متقابل آماده باشد

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید