امیرعبداللهیان: روابط ایران و جمهوری آذربایجان فراتر از همسایگی است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دوشنبه شب در پیامی اینستاگرامی، دیدار اخیر آیت‌الله رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق‌‌آباد را مثبت و دوستانه ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان در اینستاگرام نوشت: «در حاشیه اجلاس سران اکو روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دیداری مثبت و دوستانه در عشق آباد داشتند. مقدماتی برای این دیدار خوب در هفته های گذشته بین دو کشور طراحی شد. ابعاد توافق، متنوع و در راستای منافع دو کشور و دو ملت است. اراده روسای جمهور بر توسعه همه جانبه روابط است. همکاری در حوزه ترانزیت، انرژی، گردشگری، فرهنگی، و… از جمله نکات مورد تاکید و توافق طرفین است.»

وی در ادامه تصریح کرد: «دو کشور و دو‌ ملت [ایران و جمهوری آذربایجان] فراتر از همسایگی، خویشاوند هستند. در مورد نگرانی های ما ، رییس جمهور آذربایجان سخنان امید بخشی داشت و تاکید کرد که بر همین اساس عمل خواهد شد. یکروز پیش از ملاقات دو رییس ، در سطح سیاسی، دیپلماتیک و ‌امنیتی رایزنی های مهمی انجام شد. به توسعه مناسبات با همسایگان ادامه خواهیم داد.»

علی‌اف: روابط ایران و جمهوری آذربایجان در همه زمینه‌ها توسعه خواهد یافتپاک آیین: اقتصاد ایران و جمهوری آذربایجان مکمل یکدیگر استدیدار معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیانرئیسی: اولویت سیاست خارجی ایران گسترش مبادلات با کشورهای منطقه است

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید