امیرعبداللهیان: هدف گفتگوهای جاری با اتحادیه اروپا یافتن راه‌حل‌های عملی برای رفع بن‌بست در مذاکرات وین است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در پی ازسرگیری گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا که امروز میان معاون سیاسی وزیر امور خارجه و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در تهران انجام شد، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه پنج‌شنبه‌شب در یک گفتگوی تلفنی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی تأکید کرد: گفتگوهای امروز با مورا مثبت بوده است و دو طرف ضمن ابراز رضایت، برای تداوم آن ابراز آمادگی کرده‌اند.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: گفتگوهای جاری با انریکه مورا متمرکز بر یافتن راه‌حل‌های عملی برای رفع مشکلات و بن‌بست کنونی در وین است که به‌دلیل مواضع و رویکرد تعهدگریز واشنگتن در رفع کامل و مؤثر تحریمهای یکجانبه و غیرقانونی این کشور به‌وجود آمده است.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: دو طرف در پایان گفتگوهای امروز توافق کردند رایزنی‌ها طی دو هفته آینده در بروکسل میان معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مورا ادامه پیدا کند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این تماس تلفنی ضمن استقبال از گفتگوهای امروز تأکید کرد که متعاقب دیدار مفصل هفته قبل با دکتر امیرعبداللهیان در مسکو، به همکاران خود در وزارت امور خارجه روسیه مأموریت داده است در مشورت نزدیک با همتایان خود در جمهوری اسلامی ایران موضوعات مرتبط با برجام را پیگیری کنند.

وزیر امور خارجه روسیه در این مکالمه تلفنی از موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بازگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان قدردانی نمود.

وی در پایان با اشاره به ملاقات روز جاری خود با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، ابراز داشت در جریان گفتگوی تلفنی خوب و سازنده وزیر امور خارجه کشورمان با همتای آذربایجانی خود قرار گرفته است.

لاورف تأکید کرد مسکو از توافقات انجام‌گرفته در این گفتگوی تلفنی استقبال می‌کند و آن را اقدامی در مسیر درست می‌داند.

پایان رایزنی علی باقری و انریکه مورا با توافق برای ادامه رایزنی‌ها در بروکسلخطیب‌زاده: اروپا در نقض برجام کنار آمریکا بوده است/ ایران چیزی بیشتر از برجام در هسته‌ای نمی‌پذیرد

انتهای پیام/.+

source article

دیدگاهتان را بنویسید