امیر دربندی: جوانان کشورمان ادامه‌دهنده مسیر رزمندگان دفاع مقدس هستند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، امیر سرتیپ غلامحسین دربندی در دومین شب از ویژه‌برنامه "شب‌های حماسه" که شامگاه یکشنبه در باغ‌موزه دفاع مقدس با حضور خانواده معظم شهدا و رزمندگان برگزار شد، با اشاره به اهمیت بزرگداشت هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: دشمنان حتی با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا ناراحت می‌شوند.

وی بابیان اینکه نسل جوان همچون شهید حججی ادامه‌دهنده سیره شهدا هستند، افزود: علی لندی نوجوان ایذه‌ای دو خانم میانسال را از آتش نجات داد ولی افرادی که مدعی جانم فدای ایران هستند در رسانه‌های خود هیچ اشاره‌ای به اقدام فداکارانه این نوجوان نکردند.

هم‌رزم شهید صیاد شیرازی بیان کرد: برگزاری یادواره شهدا ارزشمند و شایسته تقدیر است، در هشت سال جنگ تحمیلی عملیات‌ها معمولاً آخر ماه قمری بود که از تاریکی بیشتر استفاده شود و رزمندگان در تاریکی دل شب در عملیات شرکت می‌کردند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کردستان: دفاع مقدس الگویی برای دنیا شده است/با اقتدار در صحنه می‌مانیمنماینده ولی‌فقیه در کردستان: نقش و جایگاه روحانیون در دوران دفاع مقدس بازگو شودفرمانده سپاه استان مرکزی: "فرهنگ دفاع مقدس" تجربه و الگوی موفق در گام دوم انقلاب اسلامی است

امیر دربندی تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان با اسیر همانند برادر خود برخورد می‌کردند، رعایت اخلاق و انسانیتی که توسط رزمندگان ایرانی وجود داشت در هیچ کجای کره زمین وجود ندارد.

فرمانده و پیشکسوت دفاع مقدس ادامه داد: دریکی از عملیات‌ها در میدان مین قصد کمک به رزمنده کشورمان را داشتم که به من گفت اول به آن مجروح کمک کن و هنگامی‌که نزد آن مجروح رفتم متوجه شدم افسر بعثی است، در کجای دنیا رزمندگان این‌گونه اهل ایثار وجود دارد.

وی افزود: هنگامی‌که به آن بعثی کمک کردم اشک می‌ریخت به وی گفتم ما با اسیران به‌خوبی برخورد می‌کنیم، به من گفت که به ما گفته بودند که اگر دست ایرانی‌ها به ما برسد شمارا از بین می‌برند و من شرمنده این اخلاق خوب شما شدم.

هم‌رزم شهید صیاد شیرازی خاطرنشان کرد: 2 هزار و 890 روز جنگ ایران و عراق طول کشید و پیشرفته و به‌روزترین تجهیزات در اختیار رژیم بعث بود، امروز امنیت در کشورمان وجود دارد و کاروان راهیان نور در کمال امنیت به منطقه صفر مرزی می‌رود که این امنیت مدیون خون شهدا است و باید قدردان این عزیزان باشیم.

انتهای پیام/452/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید