امیر عبداللهیان: پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات حاصل شده است


به گزارش سیاست خارجی خبرگزاری فارس، امروز (چهارشنبه) وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان تلفنی گفتگو کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و پیتر سیارتو همتای مجارستانی خود در خصوص روابط دوجانبه، مذاکرات وین و بحران اوکراین گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با تبریک پیروزی حزب حاکم فیدز در انتخابات پارلمانی مجارستان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش روابط با مجارستان و اجرای توافقات دومین کمیسیون مشترک اقتصادی در زمینه های مختلف اعلام کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به بحران اوکراین با چشم پوشی از جنگ و تحریم گفت: جمهوری اسلامی ایران می خواهد بر راه حل های سیاسی در اوکراین تمرکز کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات وین نیز گفت: پیشرفت های قابل توجهی در ابتکارات ایران حاصل شده است، اما همچنان برخی موضوعات مهم بین ایران و آمریکا وجود دارد که می توان از طریق نماینده عالی اتحادیه اروپا تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان بر جدیت ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار در صورت واقع بین بودن طرف آمریکایی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مجارستان در این گفتگوی تلفنی با دعوت از همتای ایرانی خود برای سفر به مجارستان، تاکید کرد: دولت مجارستان به عنوان بخشی از سیاست خارجی، به دنبال توسعه همکاری های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

پیتر سیارتو همچنین بر لزوم اجرای توافقات بین دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه لهستان در خصوص مذاکرات وین نیز ابراز امیدواری کرد که با رویکرد سازنده همه طرف ها به توافق برسد.

وی افزود: رویکرد سازنده ایران برای دستیابی به توافق نهایی بسیار ارزشمند است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از کمک های بشردوستانه همتای مجارستانی خود در تسهیل تردد ایرانیان مقیم اوکراین از طریق مجارستان تشکر کرد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید