انتخابی جام جهانی 2022| جشنواره گل انگلیس و لهستان و برتری سوئیس/ فاصله یک قدمی دانمارک تا صعود

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدارهای هفته هفتم مرحله انتخابی مسابقات جام جهانی 2022 قطر در قاره اروپا، شنبه شب به پایان رسید.

در گروه A، لوکزامبورگ میزبان صربستان بود و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. دوسان ولاهوویچ در دقیقه 68، تنها گل این مسابقه را به ثمر رساند تا صرب‌ها با 14 امتیاز و سبقت از پرتغال، به صدر جدول گروه صعود کنند.

شکست خانگی آذربایجان و پیروزی یونان، سوئد و اوکراین

تیم‌های ملی سوئیس و ایرلند شمالی نیز در گروه C به مصاف هم رفتند که سوئیس با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد. استیون زوبر در دقیقه 3+45 و کریستیان فاسناچت در دقیقه 1+90 برای شاگردان مورات یاکین گلزنی کردند تا آنها با 11 امتیاز، در رتبه دوم جدول باقی بمانند. اخراج جمال لوئیس در دقیقه 37 باعث شد ایرلندی‌ها 10 نفره به بازی ادامه دهند. ایتالیای 14 امتیازی صدرنشین گروه C مسابقات است.

در گروه F هم دانمارک با نتیجه 4 بر صفر بر مولداوی غلبه کرد. آندریاس اسکوو اولسن، سیمون کیائر (از روی نقطه پنالتی)، کریستیان نورگارد و واکیم مائله، دروازه مولداوی را در دقایق 23، 34، 39 و 44 گشودند. اتریش هم با نتیجه 2 بر صفر از سد جزایر فارو گذشت. کونراد لایمر در دقیقه 26 و مارسل سابیتزر در دقیقه 48 موفق به گلزنی شدند. دانمارک با کسب هفتمین پیروزی خود، 21 امتیازی شد و با یک بُرد دیگر، مسافر جام جهانی قطر خواهد شد.

پیروزی لیتوانی مقابل بلغارستان و شکست خانگی قزاق‌ها برابر بوسنی

شنبه شب همچنین انگلیس در خانه آندورا با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید. بن چیلول در دقیقه 17، بوکایو ساکا در دقیقه 40، تامی آبراهام در دقیقه 59، جیمز واردپروز در دقیقه 79 و جک گریلیش در دقیقه 86 گلزنی کردند تا سه‌شیر با 19 امتیاز، همچنان صدر جدول گروه I را در اختیار داشته باشد. آلبانی هم با نتیجه یک بر صفر بر مجارستان غلبه کرد و در رده دوم جدول جای گرفت و لهستان نیز سن‌مارینو را با شکست 5 بر صفر بدرقه کرد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید