انتشار آثار طلاب نخبه مورد تاکید بنیاد خیرین حوزه های علمیه است

– اخبار استانها –

حجت‌الاسلام حسین فخر روحانی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قم ، با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط بنیاد خیرین حوزه های علمیه اظهار داشت: تابستان امسال بنیاد خیّرین حوزه‌های علمیه به دستور آیت‎‌الله اعرافی مدیرحوزه‌های علمیه و با پیگیری مجدانه ایشان آغاز به‌کار کرد.

وی افزود: هدف از تأسیس بنیاد خیرین حوزه‌های علمیه صرفاً کمک به روحانیون نیست بلکه فعالیت‌های عام‌المنفعه نیز در این بنیاد انجام می‌شود اما اولویت با روحانیون است.

اجلاسیه طلاب و روحانیون استان مرکزی با هدف تبیین نقش روحانیت درحال برنامه‌ریزی استآیت‌الله درّی نجف‌آبادی: تولید محتوا در حوزه نقش روحانیت مورد توجه اجلاسیه طلاب استان مرکزی باشداجلاسیه طلاب استان مرکزی علمداری جامعه روحانیت را برای نسل جوان تبیین کند ‌آثار طلاب و اساتید مجتمع آموزش عالی علوم انسانی اسلامی رونمایی شد

مدیرعامل بنیاد خیرین حوزه های علمیه بیان کرد: بهره گیری از توانمندی‌های مادی و معنوی خیرین و تشویق و ترغیب نیکوکاران و نیک اندیشان در تقویت و گسترش حوزه‌های علمیه، اشاعه و گسترش فرهنگ وقف و باقیات الصالحات، ایجاد زمینه‌ها و بسترهای مناسب اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جهت تقویت و استمرار حمایت‌های خیرین و واقفین از حوزه‌های علمیه از جمله اقدامات این بنیاد است.

فخر روحانی ادامه داد: همسویی، همگرایی درمشارکت وهمراهی خیرین و نیکوکاران درحمایت و تأمین حوزه‌های علمیه و اهتمام به بهره‌برداری از ظرفیت‌های دیگر نهادهای همسو از دیگر اهداف بنیاد خیرین حوزه‌های علمیه است.

وی راه‌اندازی خیریه طلاب را از جمله اقدامات مهم و با برکتی بنیاد خیرین برشمرد و افزود: خانواده طلابی که از سال 1390 الی 1400 سرپرست خانوار زیر 50 سال از دنیا رفته باشد و فرزند زیر 18 سال داشته باشد نیازهای آنها مورد بررسی قرار گرفت و با بهره‌مندی از ظرفیت بنیاد خیرین نیازهای این خانواده‌ها از طریق خیرین برطرف شد و 110 خانواده تحت پوشش هستند.

مدیرعامل بنیاد خیرین حوزه های علمیه عنوان کرد: مدارسی هستند که نیازمند تجهیزات هستند و این هزینه وجود ندارد و با نامه نگاری و ارتباطی که گرفتیم و با بهره‌مندی از ظرفیت خیرین برای تجهیز مدارس حوزه علمیه اقدام شد.

فخر روحانی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های تخصصی و اردوهای علمی و نشرآثار نخبگان و توسعه علم مورد توجه جدی بنیاد خیرین حوزه های علمیه است،خاطرنشان کرد: کمک هزینه جهیزیه و مقدمات ازدواج از جمله برنامه‌های این بنیاد است و از طریق سامانه سفیر و بنیاد خیرین هزینه جهیزیه این افراد را تامین کرد و 2 میلیارد و 450 میلیون ریال طی سه ماه در این راستا هزینه شده است.

انتهای پیام/452/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید