انتشار خاموشی در دستور کار صنعت برق نیست


به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پیون)، سخنگوی صنعت برق با استناد به مطالب منتشر شده در برخی رسانه ها به نقل از معاون هماهنگ کننده توزیع در خصوص احتمال قطعی برق در تابستان تاکید کرد: ایجاد ظرفیت تولید. برای نیروگاه های جدید و ارتقای نیروگاه های موجود و همچنین اجرای طرح های مصرف در تابستان طراحی شده است انشاالله تابستان را بدون قطعی برق رها کنیم. «مصطفی رجبی مشهدی» با اشاره به برنامه های تدوین شده برای مقابله با پیک بار در سال جاری، گفت: با استفاده از تجربه تابستان و زمستان 1400، یکصد طرح عملیاتی برای مقابله با پیک بار در تابستان امسال تدوین شده است. “

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه در سال 1400 تقاضای برق مصرفی حدود 8 درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: وزارت نیرو 100 برنامه عملیاتی برای اجرای موفقیت آمیز تابستان 1401 در نظر گرفته است که از ابتدای سال جاری پیگیری شده است. دولت سیزدهم

رجبی مشهدی تصریح کرد: با برنامه ریزی های اندیشیده شده و همکاری خوب با وزارت صنعت، آمادگی کامل برای رسیدگی به پیک بارهای تابستان امسال را داریم و با حمایت از برنامه های تدوین شده، عدم تعادل تولید و مصرف جبران و منتشر می شود. جدول خاموشی در دستور کار نیست.”

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خاطرنشان کرد: با وجود همه مشکلات گام های بزرگی برای افزایش ظرفیت تولید برداشته شده است که با وجود صعب العبور بودن مسیر چشم انداز روشنی را ارائه می دهد.

رجبی مشهدی گفت: علاوه بر در نظر گرفتن توسعه تولید، افزایش توسعه زیرساخت های شبکه نیز در دستور کار است که می تواند پتانسیل خوبی برای شبکه برق ایجاد کند و پایداری شبکه را افزایش دهد.

رجبی مشهدی گفت: در حال حاضر قطعی برق در کشور به دلیل عدم تولید یا محدودیت در انتقال برق نداریم. اگر قطعی برق گزارش شود به دلیل بروز حوادث در شبکه برق است که اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: با توسعه و ارتقای نیروگاه ها و شبکه های برق و همچنین مدیریت مصرف، راه اندازی شده تا در تابستان کمترین محدودیت ممکن را داشته باشیم.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید