انتقاد از ممنوعیت سفارش 9 ماده دارویی دامی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا توکلی دبیر انجمن واردکنندگان دارو، مکمل و فرآورده های ارگانیک دامی در نشست خبری با اشاره به ممنوعیت ثبت سفارش 9 داروی مورد نیاز در حوزه دام اظهار داشت: این امر باعث کاهش کیفیت تولید و کاهش کیفیت می شود. وی با اشاره به اینکه کالاهای مذکور شامل 4 قلم مولتی ویتامین و 5 قلم طبی است، گفت: زمان بهبودی بیماری را در گاو افزایش می دهد. ضد بیوتیک و این در مجموع 132 کد است، گفت: این انجمن تنها 10 درصد داروها و مولتی ویتامین های حیوانی خارجی و مرغوب وارد می کند.

دبیر انجمن واردکنندگان دارو، مکمل ها و دام های ارگانیک اضافه کرد: واردات این داروها و ویتامین ها به بهانه حمایت از تولید داخلی ممنوع است اما واقعیت این است که تولید داخل وجود ندارد و 90 درصد مواد اولیه مورد نیاز کشور وجود دارد. وارداتی هستند. .

این فعال صنفی گفت: با وجود کمبود تولید داخل، واردات این محصولات ممنوع است و چه عواقبی برای دام خواهد داشت. او می رود چون مجبور است به جای یک بار چند بار از آنها استفاده کند. همچنین فرصت رقابت وجود ندارد و قیمت این محصولات هر روز در حال افزایش است در حالی که کیفیت محصولات به شدت کاهش می یابد.

توکلی با بیان اینکه ایران رتبه دهم در تولید تخم مرغ، سیزدهم در مرغ و بیستم جهان را دارد، افزود: بنابراین باید از کیفیت و سلامت مواد اولیه دارویی برای تولید اطمینان حاصل کرد. ما بیشتر درگیر تحریم های داخلی هستیم تا تحریم های خارجی». ما در تامین ارز مشکلات زیادی داشته ایم و متاسفانه می توان گفت که تحریم های خارجی عامل 20 درصد مشکلات ما بوده و 80 درصد باقی مانده مربوط به تحریم های داخلی است.

میرسلیمی گفت: از زمان ثبت سفارش دریافت ارز دو تا سه ماه زمان می برد و تحویل این ارز به بانک های مربوطه در خارج از کشور سه ماه زمان می برد که این امر از طریق صرافی ها انجام می شود و انتقال ارز نیمایی نیز یک عدد هزینه دارد. زیاد. این فعال صنفی با اشاره به اینکه سازمان دامپزشکی باید بیشتر در خدمت حوزه تولید باشد، خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولید باید ممنوعیت ثبت سفارش داروهای دامپزشکی رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید