انتقاد مردم نماینده ماهنشان در مجلس از مشکلات راه‌های مواصلاتی استان زنجان/ "منتظر اقدامات کارساز هستیم"

– اخبار استانها –

سید مرتضی خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان، با اشاره به اینکه همواره مسائل و مشکلاتی در شهرستان‌های ماهنشان و ایجرود وجود دارد که مداوم مورد مطالبه مردم قرار می‌گیرد، اظهار داشت: با توجه به اولویت‌ها همانند راه دسترسی، تامین آب شرب و کشاورزی، شیلات، معدن و صنایع معدنی برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و قسمتی در حال عملیاتی شدن است با این حال سعی می‌شود مطالبات مردم به روز شده دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به راه‌های مواصلاتی از مهم‌ترین مطالبات مردم شهرستان ایجرود و ماهنشان است گفت: راه‌ها به لحاظ تاثیرگذاری در شاخص اقتصادی، رفاه اجتماعی، حمل و نقل، گردشگری و بسیاری از امور تاثیرگذار است که متاسفانه راه‌های مواصلاتی در کل استان زنجان دارای نقص‌های زیادی است.

این مسئول گفت: بارها به مسئولان مربوطه تذکرات لازم در زمینه بهبود وضعیت راه‌های ماهنشان داده شده ولی تاکنون اقدام تاثیرگذاری صورت نگرفته است.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس با اشاره به اینکه تامین آب شرب یکی دیگر از مهم‌ترین مطالبات مردم است، عنوان کرد: در رتبه بعدی تامین آب در بخش کشاورزی نیز بیشتر مورد تاکید مردم قرار دارد. ولی شهرستان‌های ماهنشان و ایجرود وابستگی بالایی به آب سطحی دارند اما در برخورد با این مسئله اصلا تفاوتی بین این شهرستان‌ها با مناطقی که از آب زیرسطحی استفاده می‌کنند وجود ندارد که این امر درست نیست.

ابهام در آب‌رسانی به 122 روستای تشنه ماهنشان/ آیا وعده تکمیل سد مراش تا سال 1402 محقق می‌شود؟راهی که از مسیر مرگ می‌گذرد/ جاده‌های مواصلاتی ماهنشان تشنه خون رانندگان استرویای دیرینه ماهنشانی‌ها برای دسترسی به "آب شیرین" / وعده فرماندار برای بررسی موضوعتصادف مرگبار در "جاده دندی" جانِ 4نفر را گرفت

وی با اشاره به اینکه اگر بارندگی‌ها همچون امسال دچار کاهش شود مناطقی که از آب سطحی استفاده می‌کنند این منبع تامین کننده را از دست خواهند داد، تصریح کرد: این فراز و فرود‌ها با توجه به شرایط اقلیمی بیشتر خود را نشان می‌دهد اما مسئولان اجرایی باید جهت ممانعت از ایجاد مشکل برای مردم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند و قدم‌های مثبتی برای حل مشکلات مردم داشته باشند.

خاتمی با بیان اینکه جهت ارتباط‌گیری و بیان مطالبه مردم در دو شهرستان ماهنشان و ایجرود هر دو هفته یک بار دیدار مردمی وجود دارد، گفت: با توجه به شرایط کرونایی موجود، با هماهنگی توسط دهیاران در روستا‌ها مردم در فضای باز جمع می‌شوند و معضلات و چالش‌ها را عنوان می‌کنند که در صورت وجود راه حل مسائل مورد بازنگری قرار گرفته و در کم‌ترین زمان رفع می‌شود.

انتهای پیام/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید