انتقاد هاشمی از ناهنجاری های تردد موتورسواران – خبرگزاری مهر | ایران و رویدادهای جاریبه گزارش خبرنگار مهر، سید جعفر تشکری هاشمی روز یکشنبه در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، با انتقاد از وضعیت موتورسیکلت ها در تهران اظهار داشت: این موضوع در حال بررسی است. سال هاست که هیچ پیشرفتی در ساماندهی موتورسیکلت ها وجود نداشته و نداشته است.» و متأسفانه، ما هرگز شاهد توقف رشد ناپایدار ترافیک موتورسیکلت نبودیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بیش از 2 درصد تصادفات جاده ای متعلق به موتورسیکلت ها و 2 درصد جانباختگان تصادفات جاده ای را موتورسواران تشکیل می دهند، گفت: ترافیک از جمله دنده عقب از چراغ قرمز است. حمل و نقل محموله های غیرمجاز و انواع جرائم و سرقت ها با موتورسیکلت های فاقد قانون و قانون را مشاهده کنید.

وی همچنین از وضعیت نگران کننده موتورسیکلت در مرکز شهر و حمل بارهای سنگین توسط موتورسیکلت انتقاد کرد و نسبت به تردد شبانه کامیون ها و سرعت غیرمجاز آنها در بزرگراه های پایتخت هشدار داد.

تشکری هاشمی گفت: سرعت غیرمجاز با رانندگان غیرمجاز و رفتار خطرناک کامیون در ساعات پایانی شب امنیت شهروندان را به خطر انداخت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر افزایش تردد خودروها و موتورهای فرسوده، ما خودروهای دهه 60 و 70 هستیم و همچنین حمل و نقل این خودروها در داخل شهر هستیم. لذا خواهشمندم در این زمینه نیز ملاحظات لازم صورت گیرد.

تشکری هاشمی همچنین وضعیت نامناسب تخلیه و بارگیری در طول روز و به تبع آن افزایش ازدحام ترافیکی در مناطق شهری و هجوم خودروهای غیربومی به پایتخت برای تردد مسافران را مورد تاکید قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید