انتقاد کارشناس فوتبال از سبک بازی استقلال: رقبا قدرت گلزنی ندارند اما می گویند بهترین دفاع لیگ را داریم.


مسعود اقبالی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره رقابت های لیگ برتر و دیدارهای استقلال و پرسپولیس گفت: بازی های خانگی واقعا دیده نمی شود. در داخل ایران کمتر بازی می بینم چون بازی ها بدون استراتژی و تاکتیک هستند.

وی افزود: متأسفانه بازیکنان تیم های ما فقط در زمین می دوند، وقتی بازی های ایران و سایر کشورها را مقایسه می کنیم متوجه می شویم که چقدر عقب هستیم. با این وضعیت دیگر امیدی به فوتبال کشورمان نیست. مسابقات قهرمانی ما کیفیتی ندارد و نمی توان برای آن وقت تلف کرد. فوتبال ریتم، آهنگ و زیبایی دارد، اما ما در فوتبال خود چنین چیزی را نمی بینیم. در واقع فوتبال مانند یک ورزش موزون یا اسکیت است که باید از حرکات آن لذت ببریم اما هیچ لذتی نمی بینیم.

سرمربی سابق استقلال در خصوص عملکرد استقلال در لیگ برتر گفت: استقلال در بازی های خود مرتباً یک بر صفر پیروز می شود. با چنین فوتبالی مشخص است که این تیم چیزی برای ارائه ندارد. گفته می شود این تیم کمترین گل زده را دارد. وقتی یک تیم به طور مرتب در مسابقات خود گل می زند، به این معنی است که آنها در الگوی تهاجمی مشکل دارند.

کارشناس فوتبال ما تاکید کرد: تیم ها قدرت ندارند و گل نمی زنند اما می گویند استقلال بهترین دفاع لیگ را دارد. این آمار اصلا ملاک نیست. اگر می خواهید استاندارد صحبت کنید، استاندارد فوتبال ما آسیاست، باید با تیم های ژاپنی یا کره ای بازی کنید تا بگویید تیم شما گل خورده کمی دارد وگرنه گل زدن در این لیگ بد هنر نیست.

اقبالی برای فارس تاکید کرد: به عنوان مثال پرسپولیس 2 بازیکن تاجیکستانی آورد اما آنقدر بزرگ نیستند که کار را انجام دهند. کشورهای عربی ژاوی را جذب کرده اند اما ما باید چنین بازیکنانی را جذب کنیم. اگر بازی دو شب پیش بارسا را ​​دیده بودید، حتی نمی خواستید 90 دقیقه پلک بزنید، آن فوتبال 90 دقیقه است، لیگ خانگی ما 90 دقیقه است. به نظر شما بازی های قهرمانی خود را فوتبال بنامیم؟

وی یادآور شد: وقتی این همه مشکلات مدیریتی را می بینیم، وقتی بازیکنی را می آوریم که دعوا می کند اما بعد از نیم فصل چیزی از او نمی بینیم و وقتی این همه مشکلات در فوتبال ما وجود دارد، دلسرد می شویم. معلوم نیست مربی به بازیکنش چه می آموزد؟

کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد: اتفاقا نیمه اول بازی پرسپولیس و نساجی را تماشا کردم. این بازی هم مثل بقیه بازی ها بود مثلا نساجی در 9 دقیقه 2 گل زد و کاملا مشخص بود که با تمرکز وارد بازی نشده است. اینها نقاط ضعف فوتبال ماست، اینها مسائلی است که نوجوان 15 ساله می داند. مثلا چرا دروازه بان نساجی گل سوم تیمش را از دست داد؟ او که زمانی دروازه بان تیم ملی بود، نمی داند وقتی مدافع با مهاجم حرکت می کند، اصلا نباید از دروازه بیرون بیاید؟ اینها همه مشکلات جزئی فوتبالی است که اصلاً نباید دیده شود، اما این جزئیات تفاوت ها را نشان می دهد.

اقبالی تصریح کرد: یک بار در استقلال و یک بار در صبا بودم و هر دو بار پیروز شدیم. من الان یک معلم هستم، یک مربی که 20 روز به کلاس من می آید و دیگر بر کار او نظارت نمی کند، زیرا کسی بر او نظارت نمی کند. البته با همه گلایه‌هایی که کردم، باید بگویم که فوتبال ما نسبت به 30 سال پیش خیلی پیشرفت کرده است، اما این روند لاک‌پشتی است. این فوتبال با فوتبالی که ما انتظار داریم متفاوت است. به دنبال 6-7 لژیونر نباشید، اگر با این شرایط پیش برویم تیم ما نمی تواند به دور دوم صعود کند زیرا همه کشورها تیم های قدرتمندی دارند و نباید فکر کنیم که کارمان خیلی درست است. بسیاری از بازیکنان ما توانایی سطح اول فوتبال جهان را ندارند و اگر برای 10 سال آینده برنامه ریزی نکنیم، قطعاً دچار مشکل می شویم.

انتهای پیام/
این را برای صفحه جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید