انتقام کاندیدای سابق از طریق فضای مجازی


به گزارش خبرگزاری فارس بندرعباس، احسان بهمنی عصر امروز گفت: فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام که آسایش وی را سلب کرده است، پرونده ای تشکیل و در دستور کار قرار گرفت که کارشناسان پلیس فتا لو رفتند.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با تشکیل پرونده و با توجه به اظهارات اولیه شاکی و با استفاده از روش های فنی و پلیسی برای شناسایی متهمان، با هماهنگی مراجع قضایی در یک عملیات پلیسی با تجهیزات دیجیتال، بلافاصله اقدام به جمع آوری مدارک دیجیتالی کردند.

این افسر پلیس تصریح کرد: متهم پس از دستگیری ابتدا منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و قصد داشت با الفاظ فریبنده پلیس را فریب دهد، به جرم خود اعتراف کرد و دلیل انتقام جویی خود را همسر سابقش اعلام کرد.

سرگرد بهمنی با توجه به پرونده های تشکیل شده با موضوع مزاحمت اینترنتی به کاربران توصیه کرد: شهروندان به هیچ وجه اختلافات شخصی و خانوادگی را وارد فضای مجازی نکنند، هر فردی در فضای مجازی به توهین، تهدید، نشر اکاذیب و … بپردازد. تخلف قانونی بوده و طبق قانون تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول به شهروندان هشدار داد: افرادی که از اطلاعات شخصی دیگران از قبیل فیلم، عکس و … و ابزارهای مختلف از جمله شبکه های اجتماعی سوء استفاده می کنند، حقوق شهروندی کاربران را از بین می برند و موجب تهمت و خطر می شوند. شهروندان در امان خواهند بود. ، پلیس فتا با آنها برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا هرمزگان از شهروندان خواست: در صورت بروز مشکلات و جرائم رایانه ای می توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره و راهنمایی کارشناسان پلیس برای رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند و یا به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice .ir مراجعه و یا درخواست خود را ثبت کنند. با شماره 096380 تماس بگیرید

انتهای پیام/ 88055
برای جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید