انجام اقدامات لازم برای تردد زائران اربعین از مرز باشماق مریوان – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری مریوان، محمد صالح بیک پور از تاسیسات گردشگری و پایانه مرزی بازدید کرد. یک کفش مریوان با قدردانی از اقدامات انجام شده برای تامین زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی گفت: با توجه به اقدامات انجام شده و در راستای ساماندهی تردد جمعی از زائرانی که از سراسر کشور برای زیارت عتبات عالیات می آیند، مرز پایانه یک کفش مریوان در ایام اربعین حسینی نیز برای ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: با توجه به اینکه برای اولین بار است که زائران از این مرز تردد می کنند، باید تمهیدات و تمهیدات لازم برای خیل عظیم زائران حسینی اندیشیده شود.

بیک پور خاطرنشان کرد: حضور زائران حسینی در مریوان همراه با عنایات الهی، رسیدن به پیشرفت خوب و وضعیت مطلوب تری را برای توسعه کردستان نوید می دهد.

معاون ویژه وزارت میراث فرهنگی در ستاد اربعین ادامه داد: با توجه به ظرفیت های عظیم گردشگری و با در نظر گرفتن جاذبه های طبیعی و تاریخی کردستان، امیدواریم شاهد رونق بیشتر در حوزه گردشگری مذهبی در این منطقه باشیم. سال های آینده

کردستان با تمام توان آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حسینی کردستان نیز از آمادگی امکانات گردشگری برای ارائه خدمات به زائران اربعین خبر داد و گفت: در بازدید از اماکن گردشگری کردستان توسط تیم های رصد این اداره کل و ادارات ذیربط، زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات مناسب به زائران کردستان انجام شد. خدمات رسانی به زائرین در ایام اربعین، گوسینی آماده است.

یعقوب گیلیان وی افزود: تامین امنیت کامل، برپایی 9 موکب برای تردد زائران، نصب تابلوهای راهنما، ساماندهی حرکت به سمت پایانه مسافربری، پیاده روسازی، تعریض و آسفالت محور مریوان به یک کفشایجاد پایگاه اطلاع رسانی در مرز یک کفشافزایش سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه، ایجاد ایستگاه‌های نماز، نظارت و بازرسی اماکن و اغذیه‌فروشی‌ها، ایجاد پارکینگ‌های موقت، ایجاد و افزایش تاکسی‌سرویس برای زائران و تفکیک محدوده ترانزیتی ترمینال. یک کفش با پایانه مسافربری، از جمله اقدامات اداری پرسنل خدماتی استان این روزها

وی با بیان اینکه تعامل و هم افزایی مورد نیاز برای ارائه خدمات و اسکان زائران حسینی در تاسیسات گردشگری استان انجام شده است، یادآور شد: امیدواریم با توافقات صورت گرفته زمینه خدمات رسانی مطلوب به زائران بیش از پیش فراهم شود. قبلا در استان

حرکت زائران اربعین حسینی از مرز مریوان یک رویداد فرهنگی برای کردستان است

فرماندار مریوان گفت: تردد زائران اربعین حسینی از مرز مریوان یک اتفاق بزرگ فرهنگی برای کردستان است و باید از آن برای تقویت سایر بخش های گردشگری و توسعه اقتصادی استان استفاده کنیم.

اسماعیل احمدی اظهار داشت: استان کردستان و به ویژه شهرستان مریوان دارای تمامی جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و دست ساز انسان است و می تواند مقصدی متنوع و جذاب برای زائران اربعین حسینی باشد.

وی افزود: با همکاری شورای شهر و با حمایت مدیریت استان اقدامات لازم در مرز انجام می شود. یک کفش مریوان برای پذیرایی و تردد زائران اربعین حسینی آماده شد.

فرماندار مریوان گفت: هم اکنون 6 هزار و 500 نفر در سامانه تردد مرزی برای تردد از مرزها حضور دارند یک کفش ثبت نام شده اند، افزود: تمهیدات لازم برای ورود و خروج آسان زائران انجام شده، زیرساخت ها تقویت شده و خوشبختانه مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

احمدی یادآور شد: تلاش ما بر این است که ضمن ارائه خدمات مناسب و آبرومندانه، اسکان شبانه زائران اربعین حسینی را فراهم کنیم.

نماینده وزارت میراث فرهنگی از اقدامات و هماهنگی های مدیریتی استانداری و استانی تشکر کرد و از زحمات فرماندار شهرستان مریوان در این زمینه قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید