انصارالله یمن، شهادت حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن را تسلیت گفت

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد عبدالسلام»، سخنگوی انصارالله و رئیس تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن شهادت سفیرمان بر اثر ابتلا به کرونا را به دولت و ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت و تعزیت گفت و غفران الهی را برای ایشان مسئلت داشت.

کشور یمن , جمهوری اسلامی ایران , جنبش انصارالله یمن ,

«علی ظافر»، فعال رسانه‌ای و پژوهشگر یمنی نیز شهادت سفیرمان را تسلیت گفت و نوشت: «رحمت خداوند بر تو باد، تو برای ما یمنی‌‌ها، اهل و خویش بودی. افتخارت این است که تنها دیپلماتی بودی که زیر آتش جنگ و محاصره با رضایت و با عشق کامل با یمنی‌ها زندگی کردی. شخصا تو را نشناختم ولی حرف‌های مزدوران و کشورهای متجاوز درباره تو و خشم و کینه‌ای که از تو به دل داشتند، ارادت‌‌مان به شما را بیشتر کرد؛ قرین رحمت الهی باشید».

«حسن شرف الدین»، دبیرکل ریاست جمهوری یمن نیز در توییت خود نوشت: «تسلیت ویژه به مردم ایران و خانواده سفیر حسن ایرلو دارم. از خداوند متعال برای وی رحمت و جنت مسئلت دارم».

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز سه شنبه اعلام کرد که حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسیده‌اند. آقای ایرلو دو روز پیش بعد از وخامت حالشان، با وساطت دولت عراق به وسیله هواپیمایی که این کشور برای انتقال وی به فرودگاه صنعاء فرستاده بود، به ایران منتقل شد.

شهادت سفیر ایران در یمن بر اثر ابتلا به کرونا

آسمان یمن در محاصره و کنترل ائتلاف عربستان سعودی بوده و هرگونه ورود به فرودگاه صنعاء باید مورد تأیید و موافقت سعودی‌ها قرار بگیرد. این فرودگاه شب گذشته بر اثر حملات ائتلاف سعودی از ارائه خدمات خارج شد.

یمن| خسارت جدی به فرودگاه صنعاء و تخریب مرکز قرنطینه کرونا در حمله هوایی عربستان

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید