انصارالله یمن احکام سعودی در حق فلسطینیان را محکوم کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن احکام صادر شده از سوی دادگاه سعودی در حق فلسطینیان مقیم عربستان را خیانت به آرمان فلسطین دانست و آن را محکوم کرد.

به گزاش شبکه المسیره، این جنبش یکشنبه‌شب طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت احکام عربستان سعودی در حق فلسطینیان مقیم این کشور را محکوم کرده و آن را به مثابه ضربه‌های خنجر زهر آلود [وارد شده] از پشت به آرمان فلسطین، پیام‌های دوستی، مودت و تبعیت برای اسرائیل می‌دانیم.

در این بیانیه تأکید شده است: از آنجایی که ما ماهیت این رژیمی را که برای عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی عجله دارد، می‌شناسیم از ملت‌های اسلامی می‌خواهیم با بازداشت شدگان فلسطینی و فشار به رژیم سعودی ظالم به منظور آزادی فوری آنها همبستگی کنند.

جنبش انصارالله یمن همچنین اعلام کرده که بنا بر ابتکار عمل عبدالملک بدر الدین الحوثی، رهبر این جنبش آماده است در مقابل آزادی فلسطینیان، اسرای سعودی دربند ِ یمن را آزاد کند.

دادگاه عربستان سعودی امروز یکشنبه، «محمدالخضری»، نماینده حماس در عربستان و ده‌ها فلسطینی و اردنی دیگر را که از دو سال پیش به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین در این کشور بازداشت شده‌اند، به احکامی بین 3 الی 22 سال محکوم کرد.

عربستان نماینده حماس را به 15 سال حبس محکوم کرداستقبال گرم حماس از حملات راکتی حزب الله به رژیم صهیونیستیقدردانی حماس از موضع کشورهای عربی علیه عضویت اسرائیل در اتحادیه آفریقا

رژیم سعودی از مارس 2018 شروع به بازداشت عده‌ای از فلسطینیانی کرد که از سال‌ها قبل در عربستان اقامت داشته‌اند. آوریل 2019 «محمد الخضری» نماینده سابق جنبش حماس – که قریب 2 دهه مسئول ارتباط بین حماس و عربستان بود- و پسر بزرگش، «هانی الخضری» نیز توسط دستگاه امنیتی عربستان بازداشت شدند. بسیاری از فلسطینیانی که بازداشت شده بودند تابعیت اردنی داشتند. تعداد این افراد قریب به 70 نفر بود.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید