انصارالله یمن اقدام خصمانه استرالیا علیه حزب الله را محکوم کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای اقدام خصمانه دولت استرالیا علیه حزب الله لبنان را شدیدا محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این اقدام در راستای فعالیت‌های محور شر یعنی آمریکا و اسرائیل و دنباله روهای آنها صورت گرفته است.

دفتر سیاسی انصارالله افزود: از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهیم اینگونه اقدامات مجرمانه علیه رزمندگان حزب الله محکوم کنند.

دولت استرالیا به ریاست «اسکات موریسون» با در پیش گرفتن سیاست آمریکا و متحدان غربی علیه حزب‌الله، گروه مقاومت لبنان را در فهرست «سازمان تروریستی» خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت استرالیا تأکید کرد که با اتخاذ چنین تصمیمی، همه شاخه‌ها و زیر مجموعه‌های حزب‌الله در فهرست سازمان‌ تروریستی این کشور قرار می‌گیرند.

پیش از این، وزیر دفاع کلمبیا در راستای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل حزب الله لبنان را به انجام «اقدامات مجرمانه» متهم کرده بود و گفت که فعالیت‌های حزب الله لبنان در خاک خود را زیر نظر دارد.

یک ماه و نیم پیش، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که نام 7 شخص حقیقی و یک شرکت به دلیل «مشارکت در تأمین مالی حزب‌الله لبنان» به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا به شمار می‌رود، اضافه شده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید