انصافا: مسابقات کشتی قهرمانی کشور بالا بود/ با یک دور مقدماتی به آینده کشتی امیدواریم


به گزارش خبرگزاری فارس، پیمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی که از نزدیک مسابقات قهرمانی کشور در گرگان را دنبال می کند، در خصوص این رقابت ها پس از پنج وزن نخست گفت: آسیا مغولستان به پایان رسید و نکته همه کارشناسان اذعان داشتند که در دو دهه گذشته مسابقات قهرمانی کشور با این انرژی و قدرت برگزار نشده است.

وی افزود: فکر می کنم چرخه انتخاب تیم ملی و ایجاد مسیری برای قهرمانی کشتی گیران در تیم ملی، مسابقات را بسیار خوب و نزدیک کرد.

درستکار درباره درخشش کشتی گیران جوان افزود: باید بگویم که مبارزه کشور روزهای خوبی است چرا که عملکرد کشتی گیران بسیار جوان در این مسابقات ما را به آینده بهتر امیدوار کرد و با برنامه ریزی برای اردوها و در صورت وجود در تورنمنت های مختلف، کشتی گیران قطعا از نظر فنی و آمادگی جسمانی در بالاترین سطح خواهند بود.

سرمربی تیم ملی گفت: با توجه به اینکه مرحله مقدماتی مبارزه بر اساس عدالت برگزار می شود، شاهد مبارزه خوبی بودیم و شرکت کنندگان انگیزه بالایی داشتند. این حرکت هر چقدر هم ادامه داشته باشد به نفع کشتی ایران است.

درستکار افزود: هیچ دعوای دستاوردهای ملی پوشان را ناامید نمی کند و به آنها انگیزه می دهد. کشتی گیر می آید و حتی ده بر صفر هم می بازد، اما انگیزه اش این است که هنوز فرصت خواهد داشت. ضمن اینکه در این چرخه هر کشتی گیر فارغ از نامش می تواند با نشان دادن توانایی ها و توانایی های خود به سراغ برنده تیم ملی برود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان درباره تصمیم کادر فنی روی وزن 57 کیلوگرم گفت: عطاری به وزنه نرسید و طبق قوانین از دور رقابت ها کنار رفت. با توجه به ملی بودن مسابقات، کمیته فنی تصمیم گرفت که نفر دوم این جایگاه در جدول با آقای مومنی مبارزه کند تا بهترین بازیکن به عنوان بازیکن تیم ملی انتخاب شود.

انتهای پیام/



این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید