انگلیس دیدار «تروئیکا» با مذاکره کننده ارشد ایران در وین را مفید خواندبه گزارش ایرنا، استفانی الکاک، رئیس هیئت انگلیسی در مذاکرات وین در توئیتر خود نوشت که دیدار پنجشنبه شب یک تبادل سازنده «با علی باقری کنی، ترویکا و انریکه مور (نماینده اتحادیه اروپا)» بود.

مذاکرات رفع تحریم ها در سی و سومین روز از هشتمین دور مذاکرات با نشست هایی در سطح روسای هیئت ها و کارشناسان ادامه یافت. علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران امروز با مذاکره کننده ارشد روسیه و نماینده اتحادیه اروپا دیدارهایی جداگانه داشت.

ساعاتی پیش دیدار نمایندگان 1+4 و آمریکا در حالی برگزار شد که مذاکرات برای رفع تحریم ها در وین به مرحله حساسی رسید و بر سر تصمیمات سیاسی کاخ سفید به توافق نهایی رسید.

میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده ارشد روسیه در توییتی اعلام کرد که اعضای شورای امنیت سازمان ملل (به استثنای ایران) و ایالات متحده برای گفتگو درباره وضعیت فعلی مذاکرات وین که به نظر می رسد مرحله نهایی مذاکرات است، دیدار کرده اند.

دور هشتم مذاکرات در 26 ژانویه در وین آغاز شد و یکی از طولانی ترین دوره هاست. این روزها شرکت کنندگان مشغول تهیه متن توافق و حل و فصل برخی مسائل بحث برانگیز هستند.

اکثریت قریب به اتفاق هیأت ها اذعان دارند که مذاکرات با وجود پیچیدگی برخی مسائل، رو به جلو است.

دیدگاهتان را بنویسید