اهدای کتابخانه الکترونیکی آمریکا به دانشگاه کریسلند نیجریه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانکنسولگری ایالات متحده در لاگوس یک کتابخانه الکترونیکی را به دانشگاه کرایسلند در اوگان، نیجریه اهدا کرد. کنسولگری در بیانیه ای اعلام کرد که این کمک مالی بخشی از ماموریت اصلی آن برای ارتقای فرصت های آموزشی برای دانش آموزان و دانش پژوهان در نیجریه است.

یک تیم بازدید کننده از سرکنسولگری ایالات متحده در دانشگاه از دانشجویان نیجریه ای و همچنین سایر محققان نیجریه ای خواست تا از فرصت های آموزشی گسترده ای که ایالات متحده ارائه می دهد برای ارتقای شغل علمی خود استفاده کنند. او گفت در حال حاضر حدود هفت برنامه بورسیه تمام وقت ایالات متحده برای دانشجویان در دانشگاه های مختلف در نیجریه، از جمله تاکید بر تحقیق و تدریس وجود دارد.

پیش از آن، پروفسور بابالولا، معاون آموزشی دانشگاه ابراز خوش بینی کرده بود که موسسه متبوعش از فرصت ایجاد شده برای ایجاد ارتباط گرم در حمایت از ظرفیت‌سازی از طریق اشتراک دانش، برنامه‌های تبادل دانش و غیره به خوبی استفاده کند.

یکی از مهمترین زمینه های حضور دولت آمریکا در سایر کشورها، حضور مهم و بلندمدت در تمامی سطوح آموزش عالی آن کشورها است. این برنامه در حال حاضر در چندین سطح در نیجریه در حال اجرا است: 1- اصلاح زیرساخت های علمی موجود و انطباق با زیرساخت های موجود در ایالات متحده و ارائه حمایت های اساسی و مالی برای اجرای آن 2- شناسایی استعدادها و نخبه گرایی و بورسیه های تحصیلی در نیجریه 3- اعطای بورسیه تحصیلی استعدادهای برتر و حمایت کامل از تحصیل آنها در آمریکا 4- تزریق این نخبگان به ساختارهای دولتی و غیر دولتی نیجریه.

دیدگاهتان را بنویسید