اولتیماتوم عمران خان به دولت پاکستان؛ یا انتخابات یا آشوب میلیون ها نفر


عمران خان پنجشنبه شب در یک مجمع ده ها هزار نفری حامیان خود در لاهور گفت: دولت کنونی پاکستان در نتیجه توطئه خارجی و توطئه گران برای تغییر دولت تشکیل شده است، اما حزب تحریک انصاف و حامیان آن، ایرنا، گزارش شده است. پنجشنبه شب به هیچ قیمتی این حکومت را تصدیق نخواهد کرد.

وی با اشاره به مداخله آمریکا در امور داخلی پاکستان به ویژه خشم واشنگتن از گسترش روابط اسلام آباد با پکن و مسکو افزود. زمانی که وی به عنوان نخست وزیر پاکستان به روسیه سفر کرد، مخالفت مستکبران به وجود آمد.

نخست وزیر پاکستانی که تنزل یافته است، می گوید: «ما به دنبال توافق نفت و گندم با روسیه بودیم. مسکو با فروش نفت و گندم به پاکستان در مجموع با تخفیف 50 درصدی سعی در گسترش تجارت با ما داشت، اما طراحان توطئه “تغییر نظم” علیه یک دولت منتخب در پاکستان برخاستند و با عناصر داخلی توطئه کردند.

وی رفتار مقامات آمریکایی را توهین آمیز توصیف کرد و افزود: آنها پاکستان را با 220 میلیون نفر تهدید کردند و در نهایت با همکاری عوامل خود در داخل اقدام به عدم اعتماد به نخست وزیر کردند.

عمران خان فاش کرد آنچه او فاش کرد “توطئه جدید علیه خود و حزبش” بود. کمیسیون انتخابات پاکستان به دنبال طرح جدیدی برای منع شرکت در انتخابات و ممنوعیت حزب تحریک انصاف است.

اولتیماتوم عمران خان به دولت پاکستان؛  یا انتخابات یا آشوب میلیون ها نفر

** عمران خان تلاش می کند تظاهرات گسترده ای را به پایتخت بفرستد

عمران خان با رد طرح نخست وزیر پاکستان برای تشکیل کمیسیون تحقیق درباره نامه ارعاب آمریكا، از قوه قضائیه خواست تا كمیته قضایی برای بررسی نامه تهدیدآمیز، تشكیل آن و برگزاری جلسه استماع عمومی در مقابل مردم و رسانه ها ایجاد كند.

او استراتژی آینده خود را مبنی بر «تظاهرات میلیون‌ها نفر» به سمت اسلام‌آباد اعلام کرد و به هوادارانش گفت که منتظر تماس او خواهند بود و هر زمان که او تاریخ پایان را اعلام کرد، همه مردم از شهرها و شهرستان‌ها گرد هم می‌آیند و برای انتقال پاکستان به پایتخت می‌روند.

پاکستان در ماه‌های اخیر با چالش‌های سیاسی عمیقی روبرو بوده است و پس از جنجال‌های فراوان، برای اولین بار در تاریخ خود، نخست‌وزیر هفته گذشته با رأی عدم اعتماد پارلمان از این کشور اخراج شد. عمران خان سومین نخست وزیر پاکستان است که با رای عدم اعتماد قانون گذاران مواجه می شود.

سخنگوی ارتش پاکستان در هفته‌های اخیر در یک کنفرانس خبری مطالب نادرست و منفی علیه دخالت ارتش پاکستان در تحولات سیاسی را به شدت محکوم کرد و افزود: ارتش پاکستان تمایلی به دخالت در سیاست ندارد و احزاب نباید وارد امنیت شوند. نهادها. «بازی‌های سیاسی خود را انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید