اوکراین: آلمان باید از تضعیف وحدت غرب خودداری کند و پوتین را تشویق کندبه گزارش ایرنا، «دیمیتری کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در پیامی توئیتری نوشت: اظهارات آلمان درباره ناتوانی در تامین تسلیحات دفاعی به اوکراین با وضعیت امنیتی کنونی مطابقت ندارد.

وزیر خارجه اوکراین تاکید کرد که امروز وحدت غرب در رابطه با روسیه بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

وی افزود: شرکای آلمانی باید از تضعیف وحدت با چنین سخنان و اعمالی دست بردارند و ولادیمیر پوتین را تشویق به حمله جدید به اوکراین کنند. اوکراین از آلمان به خاطر حمایت قبلی خود سپاسگزار است، اما اظهارات اخیر برخی مقامات ناامید کننده است.

مواضع دستگاه دیپلماسی اوکراین در حالی بیان می‌شود که آلمان روز شنبه امکان ارسال سلاح از کشورش به اوکراین را رد کرد، چیزی که فقط اوضاع را بدتر می‌کند و تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

کریستین لمبرت، وزیر دفاع آلمان گفت: «تسلیم تسلیحات به خنثی کردن بحران اوکراین کمکی نمی‌کند و این موضع دولت فدرال تحت رهبری اولاف شولتز است».

وی همچنین از تحویل یک بیمارستان صحرایی و پرسنل کاملاً مجهز به اوکراین در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: «می‌دانم که انتظار می‌رود از اوکراین حمایت کنیم.

این اظهارات در حالی بیان شد که آنتونی بلینکن در یک کنفرانس خبری پس از دیدار با آنالی بربوک، وزیر امور خارجه آلمان در روز پنجشنبه گفت که مسئله اوکراین بزرگتر از درگیری روسیه و ناتو است. این یک بحران با پیامدهای جهانی است و نیازمند توجه و اقدام جهانی است. به همین دلیل است که ایالات متحده و شرکای اروپایی آن بر تحولات اوکراین تمرکز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید