ایالات متحده: حدود یک سوم نیروهای روسیه مستقر در مرز وارد اوکراین شدندبه نقل از سی ان ان، این مقام پنتاگون روز جمعه به نقل از سی ان ان گفت: این به این معنا نیست که روس ها نیروهای بیشتری به روسیه اعزام نخواهند کرد.

یک مقام پنتاگون که نامش فاش نشده است گفت: من فقط ارزیابی مختصری از وضعیت فعلی ارائه خواهم کرد.

رسانه های آمریکایی روز جمعه به نقل از یک مقام ارشد دفاعی ناشناس اعلام کردند که نیروی دریایی روسیه در حال حمله به دریای آزوف در غرب ماریوپل است.

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا روز جمعه به خبرنگاران گفت که نیروی دریایی روسیه در حال حمله به دریای آزوف در غرب ماریوپل و استقرار نیروها در این منطقه است.

این مقام پنتاگون افزود که روس ها پیش از این هزاران تفنگدار دریایی را در منطقه مستقر کرده اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه با انتقاد از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو گفت که کشورش استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک را به رسمیت می شناسد و با رهبران این دو جمهوری در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی امضا کرده است.

پوتین صبح روز پنجشنبه ۲۴ فوریه در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح های خود را زمین بگذارند و به خانه های خود بروند.

در واکنش به اقدام پوتین، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بیانیه ای صادر کرد و گفت که جهان روسیه را مسئول خواهد دانست. پوتین یک جنگ از پیش طراحی شده را انتخاب کرد که منجر به خسارات عظیم و رنج های انسانی شود.

رئیس جمهور همچنین پس از گفتگو با اعضای گروه ۷ گفت: ارتش روسیه حمله وحشیانه ای به مردم اوکراین انجام داد و آن را غیرمنطقی، غیرضروری و از پیش برنامه ریزی شده توصیف کرد و ولادیمیر پوتین را متجاوز توصیف کرد. و اعلام کرد که تحریم های جدیدی را علیه مسکو اعمال خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید