ایالات متحده حمله به سفارت خود در بغداد را تایید کردبه گزارش ایرنا، سفارت آمریکا در بغداد در پیامی توئیتری نوشت: ساختمان سفارت آمریکا شامگاه پنجشنبه (پنجشنبه) مورد حمله گروه های تروریستی قرار گرفت که به دنبال تضعیف امنیت، حاکمیت و روابط بین المللی عراق بودند.

پیشتر رسانه های عراقی پنجشنبه شب گزارش داده بودند که منطقه سبز بغداد; سفارت آمریکا هدف حملات موشکی متعددی قرار گرفته است.

پایگاه اینترنتی بغداد الیوم نیز به نقل از یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که سفارت آمریکا در بغداد با دو موشک هدف قرار گرفت.

آخرین حمله موشکی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد در 19 دسامبر رخ داد.

منطقه سبز بغداد منطقه ای به وسعت 10 کیلومتر است که در منطقه کرخ واقع شده و سفارتخانه ها، مراکز دولتی و امنیتی عراق در این منطقه قرار دارد و معروف ترین نام منطقه بین المللی بغداد است که در مرکز آن واقع شده است. از شهر دیوارهای بتنی بلندی در اطراف آن ساخته شده است.

بسیاری از موسسات و مراکز دولتی و بین المللی در این منطقه مستقر هستند. اینها شامل دفتر سازمان ملل متحد، دفتر اتحادیه اروپا، سفارت ایالات متحده و سفارت بریتانیا است.

تا سال 2009، نیروهای خارجی (عمدتاً آمریکایی) مسئول حفظ امنیت در منطقه سبز بغداد بودند، اما از آن زمان تاکنون امنیت به نیروهای امنیتی عراق سپرده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید