ایالت نیو ساوت ولز استرالیا مرگبارترین روز همه گیری را تجربه کرده استبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، در این ایالت که پرجمعیت ترین ایالت استرالیا است، روز یکشنبه بیش از 30 هزار مورد جدید ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب گزارش شد. آنها باید به بیش از 200000 نفر دیگر که در قرنطینه در ایالت هستند بپیوندند.

هیچ آماری برای تعیین تعداد این کارگران در بخش مواد غذایی و تولیدی وجود ندارد. با این حال، برخی از کارفرمایان گزارش می دهند که نیمی از کارگران آنها به دلیل تماس با پزشک قانونی اخراج شده اند.

مردم همچنین قفسه‌های خالی بسیاری از سوپرمارکت‌ها را به دلیل تأثیر شیوع Omicron بر شیوه‌های پردازش مواد غذایی و زنجیره تامین مواد غذایی گزارش می‌دهند.

وزارت بهداشت نیو ساوت ولز در بیانیه ای اعلام کرد که کارکنان کلیدی تدارکات و مواد غذایی که به دلیل تماس نزدیک با بیماری عروق کرونر قلب اخراج شده بودند، در صورت نداشتن علائم کووید-19، می توانند قرنطینه را ترک کنند. و برای اطمینان از دسترسی دولت به کالاهای اساسی در محل کار حاضر شوید.

در این بیانیه آمده است که کارگران تنها در صورتی می توانند قرنطینه را ترک کنند که کارفرما اذعان کند که غیبت آنها خطر بالایی برای ایجاد اختلال در خدمات حیاتی دارد و آنها نمی توانند کار خود را از خانه انجام دهند.

در این بیانیه آمده است: «کارگران بازگشته باید ماسک بپوشند و از راهبردهای مدیریت ریسک اعلام شده توسط کارفرمایان خود، از جمله آزمایش فوری آنتی ژن روزانه پیروی کنند. در صورت مثبت بودن آزمایش باید قرنطینه شوند.

این تغییر در قانون شامل کارکنانی می شود که مسئولیت های مهمی در بخش کشاورزی از جمله ایمنی زیستی و ایمنی مواد غذایی دارند.

اداره بهداشت نیو ساوت ولز گفت: 16 نفر که روز یکشنبه جان خود را از دست دادند، شامل هشت زن و هشت مرد در دهه های 60، 70، 80 و 90 ساله بودند. این بالاتر از رکورد قبلی 15 مرگ است که دو بار در 29 سپتامبر و 1 اکتبر سال گذشته گزارش شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید