ایران توانایی کسب رتبه نخست آسیا در دوومیدانی را دارد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، علی رضایی عصر امروز در جمع خبرنگاران در ارومیه اظهار داشت: این رشته ورزشی از نظر امکانات و وجود سالن‌های ورزشی ملزوم، نیازمند توجه بیش از پیش مسوولان است.

وی ادامه داد: باید اماکن تخصصی در استان‌ها به هیات دومیدانی تحویل داده شود تا ورزشکاران بتوانند از امکانات موجود بهره لازم را ببرند.

دبیرکل فدراسیون دوومیدانی کشور گفت: برای برگزاری اردوی تیم در استان‌ها محدودیتی وجود ندارد و هر استانی خواست می‌تواند میزبان اردوی تیم ملی باشد.

ایران میزبانی مسابقات جهانی دوومیدانی ناشنوایان شدبرگزاری مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ شهدای مدافعان سلامترقابت 130 ورزشکار در مسابقات دوومیدانی پیوند اعضای قهرمانی کشور

رضایی افزود: حضور یک مربی تراز نخست دنیا در ارومیه و برگزاری کلاس مربیگری در استان بسیار مناسب است و یک تفاهم نامه نیز با کنفدراسیون دوومیدانی کشور بلاروس به امضا خواهد رسید.

وی ادامه داد: آموزش، تبادل اطلاعات روز دنیا و برگزاری اردوهای آموزشی، برگزاری مسابقات ورزشی از اهداف این تفاهم نامه است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس آموزشی در ارومیه، گفت: 20 مربی کشوری در رشته پرتاب چکش در کلاس‌های آموزشی مشارکت دارند.

وی تاکید کرد: با توجه به وجود بستر توسعه رشته دو و میدانی در جمهوری اسلامی ایران ما این امکان را داریم تا میزبان تیم های مختلف دوومیدانی از اقصی نقاط جهان باشیم .

رئیس فدراسیون دوومیدانی بلاروس و قهرمان سابق ماده پرتاب چکش جهان و نایب قهرمان المپیک نیز در این جلسه با بیان اینکه در گذشته نیز سفری به ایران داشته است ،زیر ساخت‌های ورزش ایران برای رشد ورزش به ویژه رشته دوومیدانی قابل توجه دانست و از برگزاری اردوی مشترک در ایران استقبال کرد.

ایوان تیخن گفت: مربیانی در این استان و کشور وجود دارد که عاشق این رشته ورزشی هستند و جوانان فعال موجود نشان می‌دهد که آینده این ورزش در استان روشن است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی در این رشته ورزشی گفت: با برنامه ریزی دقیق می‌توان آینده درخشانی را برای ایران رقم زد زیرا رکورد ایران 77.30 ثبت شده و این یعنی ایران در آسیا رتبه نخست را می‌تواند داشته باشد.

گفتنی است رییس فدراسیون دوومیدانی بلاروس و قهرمان سابق ماده پرتاب چکش جهان و نایب قهرمان المپیک در سفری 2 روزه به آذربایجان‌غربی کلاس‌های آموزشی مربیگری برگزار می‌کند.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید