ایلام تنها استان فاقد میدان میوه و تره‌بار/ عامل گرانی قیمت میوه چیست؟

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ؛ نبود میدان میوه و تره‌بار در شهر ایلام سبب برخی از فروشندگان ،پارکینگ شهرداری در مرکز شهر ایلام را جهت فعالیت خود انتخاب کنند که این امر به بروز ترافیک‌های سنگین در مرکز شهر منجر شده‌است.

این در حالی است که مشکل ترافیک در بافت مرکزی ایلام با توجه به خیابان‌های کم‌عرض، وجود مراکز درمانی، مراکز خرید و… طی سال‌های اخیر به یک معضل اساسی تبدیل‌شده است و بدون شک قرارگیری میدان میوه در مرکز این شهر، مشکلات ناشی از ترافیک شهر ایلام را دوچندان می‌کند.

هرچند مسئولان مربوط تاکنون بارها در خصوص ایجاد میدان میوه و تره‌بار در خارج از شهر ایلام وعده‌هایی داده‌اند اما تاکنون اقدام مؤثری در این زمینه انجام‌نشده و کماکان مردم شهر ایلام با مشکلات ناشی از نبود میدان تره‌بار در شهر مواجه هستند.

لزوم تسریع در ساخت میدان میوه و تره‌بار

یکی از شهروندان ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: طی سال‌های گذشته‌ وعده‌های بسیاری جهت ساخت میدان میوه و تره‌بار در شهر ایلام از سوی مسئولان شهرداری داده‌شده است اما متأسفانه این مهم تاکنون عملی نشده‌ است.

مهدی الماسی با بیان این‌که تجمع خودروهای شخصی در اطراف پارکینگ شهرداری ایلام سبب گره‌های ترافیکی در این مناطق می‌شود افزود: باید مسئولان جهت حل این مشکل و رفاه حال شهروندان، وعده‌های ایجاد میدان میوه و تره‌بار در خارج از شهر ایلام را هرچه سریع‌تر عملی نمایند.

سینا غریبیان یکی دیگر از شهروندان ایلامی دراین‌باره با اشاره به این‌که ایجاد میدان میوه و تره‌بار تاثیر به‌سزایی در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر خواهد داشت افزود: در مکان فعلی عرضه میوه و تره بار که در پارکینگ شهرداری واقع شده، محصولات با قیمت بالا به ‌فروش می‌رسد و وجود یک میدان میوه و تره‌بار می تواند علاوه بر حل مشکل ترافیک، متعادل شدن قیمت محصولات را به دنبال داشته باشد.

کوتاه‌شدن دست دلالان

یکی از باغداران ایلامی نیز به تسنیم می‌گوید: اگر میدان میوه و تره‌بار ایجاد شود، باغداران محصولات خود را مستقیم در این میدان عرضه می‌کنند و مجبور نیستند محصولات خود را با هر قیمتی به دلالان بفروشند.

سیروس خطایی با اشاره به این‌که نبود میدان میوه و تره‌بار در شهر ایلام گرانی میوه را با دنبال داشته اضافه کرد: ایجاد میدان میوه و تره‌بار علاوه‌بر کوتاه شدن دست دلالان کاهش قیمت میوه در شهر ایلام را بدنبال دارد.

ایلام تنها استان فاقد میدان میوه و تره‌بار

محمد نوذری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه روند اجرای میدان جدید میوه و تره بار ایلام طولانی شده و همه دستگاه‌ها باید در اجرای این پروژه همکاری کنند گفت: در کلنگ زنی میدان جدید میوه و تره بار ایلام، بررسی های کارشناسی لحاظ نشده و اختلافاتی که باید در سیر مراحل قبل حل می شد هنوز لاینحل باقی مانده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه اختلافاتی که در خصوص نحوه ارزیابی قیمت کارشناسی زمین، تعیین تکلیف چاه آب شرب امور عشایری، زمین راه و شهرسازی و آب و فاضلاب شهری و… وجود دارد منجر به عدم اجرای طرح شده، افزود: فرماندار ایلام هرچه سریعتر نسبت به حل مشکلات این طرح اقدام نماید و طی روزهای آتی نتیجه را گزارش کند.

وی افزود: ایلام تنها استان فاقد میدان میوه و تره بار است و ضروری است مسئولان مربوط هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف این طرح اقدام نمایند.

ساخت میدان میوه و تره بار پس از واگذاری زمین

شهردار ایلام نیز دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به این‌که 4 هزار و 670 مترمربع زمین در حوالی روستای مهدی‌آباد جهت راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار در نظر گرفته شده، اظهار داشت: عملیات کارشناسی و طراحی ساخت این میدان انجام شده و رایزنی‌ها و پیگیری‌ها جهت اجرای طرح در حال انجام است.

عبدالخالق منصوری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون منتظر واگذاری زمین از سوی اداره راه و شهرسازی استان هستیم و بی‌شک پس‌از واگذاری زمین، عملیات ساخت این میدان آغاز می‌شود.

انتهای پیام/180/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید