این دولت مشکل آب استان را حل کردمهران فاطمی گفت: سالهاست در منطقه پرآب یزد به دلیل هزینه های زیاد و کمبود بودجه برای عملیات آب را حرکت دهید این منطقه هنوز به نتایج مطلوب نرسیده است.

او گفت: «مهمترین چیز مطالبه مردم استان یزد بحث آب است و در واقع فصل مشترک همه ادعاهای استانی و آینده استان در کشاورزی، صنعت و معدن همین موضوع است که با شروع خشکسالی به یک معضل بحران و اختلاف در استان به ویژه در روستاها تبدیل شد. .

به گفته استاندار یزد: باید در این دولت مشکل آب را حل کنیم که این کار را انجام خواهیم داد اما اجرای طرح انتقال آب هزینه بسیار سنگینی را به ما تحمیل می کند.

فاطمی گفت: تخلیه خط دوم آب در فرآیند 3 ساله نزدیک به 24 هزار میلیارد تومان و انتقال آب از دریا به استان ها بیش از 80 هزار میلیارد تومان هزینه داشت که در مجموع بیش از 104 هزار میلیارد تومان هزینه داشت و قطعاً خودمان باید قبول کنیم زیرا دولت مسئول نیست

فاطمی برای حل مشکل تامین دانا انتقال آب به استان گفت: موضوع باید در قالب مزایده محدود در ازای تعهد 2 ساله برای انجام انتقال آب به یکی از معادن استان واگذار شود تا این پروژه بزرگ و مهم به بهره برداری برسد.

فاطمی همچنین گفت: یکی دیگر از منابع درآمدی برای اجرای طرح های آبی استان که متعهد به اجرای 80 کیلومتر از نوار دوم تا مرز استان هستیم، زمین است که باید با پیگیری های مکرر واگذاری زمین محقق شود. موسسه کوثر.”

استاندار یکی دیگر از منابع درآمدی را برای اجرای طرح های آب استانی با هماهنگی، مشارکت و کمک دولت 1500 میلیارد تومان چادرملو و 500 میلیارد تومان سایر صنایع در پرداخت معافیت مالیاتی دانست و گفت: این مبلغ از مالیات آنها کسر می شود. به استان بازگشت. .

استاندار در مورد تایید سفر اخیر رئیس جمهور محترم به شهر بافق وی همچنین گفت: سهم شهرستان از اعتبار مصوب 39.13 درصد است که در واقع دومین شهرستان استان از نظر اعتباری است و از مهمترین مصوبات می توان به تکمیل و تجهیز بیمارستان بافق، پروژه دو خطی بافق یزد، گازرسانی اشاره کرد. به روستا 200 طرح اشتغال زایی و مواردی از این دست وجود دارد.

فاطمی در مورد محدوده استانی گفت: بحث در مورد محدوده استان ها موضوعاتی خاص و کارشناسی است که توسط دفتر دولتی وزارت کشور تصمیم گیری می شود و پیشنهاد دهنده تنها ما هستیم و گاهی اوقات این مسائل زمان زیادی می برد و در مواردی حتی به تایید دولت می رسد. این مشکل در عرض 6 ماه حل نشد.

مهران فاطمی هم در مورد انتقاد مسئولان استانی بیان کردند: مدیران استانی باید نقد شوند تا استان ها و رسانه ها به رشد و توسعه لازم دست یابند چرا که نقد سازنده بهترین هدیه مردم است و از طریق رسانه ها به مسئولان و مدیران استانی داده می شود.

استاندار گفت: مدیران و مسئولان استانی باید با آغوش باز از انتقاد استقبال کنند اما البته معتقدیم نقد باید سازنده، کارشناسانه و مدبرانه و بدون سوگیری خاصی باشد.

فاطمی گفت: بدترین طوفان یک دهه اخیر در استان اتفاق افتاد که جای تاسف دارد صاحب رسانه پاسخ مناسبی به پوشش این حوادث طبیعی و مخرب نمی دهند، در حالی که در استان هایی که طوفان با این شدت رخ می دهد، اصحاب رسانه استانی پوشش می دهند و تا زمانی که در رسانه ملی بازتاب پیدا نمی کند، پوشش می دهند. اخبار.

استاندار گفت: متأسفانه در حوادثی از این دست اهالی رسانه ما به جای این گونه پوشش خبری که در جذب اعتبارات و کمک های مسئولان کشوری موثر است، در حال بررسی علت تاخیر در بازگشایی برخی مدارس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید