این نماینده مجلس خواستار حمایت کشاورزان باروق شدمهدی عیسی زاده وی روز پنجشنبه در سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان باروک در جمع مردم دهیاران و مردم بخشدار نختالو با اشاره به محرومیت این منطقه گفت: اگر آب کشاورزی اعطا شود نیازی به آن نخواهیم داشت. موسسات دامپروری زیرا حاصلخیزی خاک پاسخگوی نیازهای دامی منطقه خواهد بود.

وی افزود: اکنون آبیاری نیست و بیشتر زمین های کشاورزی این منطقه آب باران است و باید یک میلیون متر مکعب توسط رودخانه آجرلی به این منطقه اختصاص یابد.

وی گفت: در غیر این صورت باید نهاده های دامی تخصیص داده شود تا دام های مولد ذبح نشوند.

نماینده مردمی شهرستان های میاندوآب، چهاربرج و بروغ گفت: هم اکنون مقام ارشد استان به همراه نمایندگان استانی و سران خود در منطقه حضور دارند تا گامی در جهت رفع محرومیت های این منطقه بردارند.

عیسی زاده با اشاره به اینکه 65 هزار نفر از مردم این منطقه در گذشته به دلیل نبود امکانات رفاهی مهاجرت کرده و در حومه تهران و قم ساکن شده اند، افزود: استاندار استان برای شاهد محرومیت و مهاجرت مردم به این منطقه سفر کرده است. مردم این مناطق شدند.

نماینده مردم میاندوآب، باروک و چهاربرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته که اعتباراتی به میاندوآب اختصاص می یافت، چیزی به باروق نمی رسید و اربت آخرین روستای باروک است که در کنار آخرین روستا است. آذربایجان شرقی قلیکندی نام دارد که کارخانه گاز دارد. خیابان اینترنت است و جمعیت آن تثبیت شده است اما روستای اربت این امکانات را ندارد و مردمش مهاجرت کرده اند.

عیسی زاده با تشکر از استاندار آذربایجان غربی برای انتخاب این منطقه به عنوان مقصد سفر گفت: در اکثر روستاهای باروگ مدارس به صورت کانکسی است و حتی برخی از روستاها مدرسه و دانش آموز ندارند و دارای مدارس هستند. برای تحصیل به روستای دیگری رانندگی کنم.” آمدن.

وی احداث دانشکده در مرکز دهستان نختالو را ضروری دانست و افزود: دانش آموزان این روستاها با مشکل مواجه هستند و ساخت مدرسه در نختالو با توجه به مرکزیت روستاها ضروری است.

وی ایجاد و احداث مراکز تفریحی و ورزشی در این بخش را برای رفاه حال جوانان منطقه ضروری دانست و گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه، زمستان در این منطقه حداقل هفت ماه است که نیاز به دو ماه است. سالن های ورزشی برای اوقات فراغت برای جوانان “.

نماینده مردم شهرستان های میاندوآب، باروق و چهاربرج در مجلس شورای اسلامی گفت: فاز دوم درمانگاه نختالو نیز با توجه به فاصله زیاد با مراکز درمانی شهرستان و تعطیلی مراکز درمانی باید در دستور کار قرار گیرد. جاده ارتباطی به دلیل برف و کولاک در اسرع وقت به بیمارستان نمی رسند.

عیسی زاده افزود: همچنین با اختصاص آمبولانس پیشرفته، استقرار شهرداری در نختالو برای توسعه این بخش، استقرار ماشین آلات راهداری مدرن، ایجاد راه دسترسی از روستاها به محور سرچم با خرید زمین برای تسهیل ارتباط، توجه به گردشگری. در این منطقه وجود آثار تاریخی و طبیعی بکر در این بخش و حضور گردشگران متعدد را در نظر بگیرید.

به گزارش ایرنا، در سفر محمدصادق معتمدیان به باروق، مهدی عیسی زاده نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اجرایی استان و مسئولان میاندوآب و باروق وی را تا آرامگاه همراهی کردند. دی مارتیری و نثار گل یاد و خاطره شهدای سلحشور این شهرستان را گرامی داشتند.

از برنامه های کاری سفر محمدصادق معتمدیان به این شهرستان می توان به بازدید از بخشداری تازه تاسیس نختالو، دیدار با جمعیت آن منطقه، دیدار با خانواده شهید در باروق، جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی اشاره کرد. با محوریت باروق.

همچنین سفر به شهر جدید چهاربرج، نشست مردمی و جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی با محوریت این شهر از برنامه های سفر استاندار آذربایجان غربی به چهاربرج خواهد بود.

21 تیرماه سال جاری، بر اساس مصوبه دولت، محورهای باروق و مرحمت آباد شهرستان میاندوآب به شهرستان میاندوآب ارتقا و از میاندوآب جدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید