باران و برف و تا روز سه‌شنبه مهمان آسمان اصفهان است/ کاهش محسوس دما در راه استان

استانها / اصفهان

http://fna.ir/5j4mn ۰ باران و برف و تا روز سه‌شنبه مهمان آسمان اصفهان است/ کاهش محسوس دما در راه استان

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه‌ بارشی تا فردا سه‌شنبه بر روی استان است.

باران و برف و تا روز سه‌شنبه مهمان آسمان اصفهان است/ کاهش محسوس دما در راه استان

ابراهیم هنرمند، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه‌ بارشی تا فردا بر روی استان است.

وی افزود: بر این اساس طی این مدت وضعیت جوی در اکثر مناطق استان به‌صورت نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، بارش برف و باران به‌ ویژه در غرب و جنوب، گاهی به‌صورت رگبار و رعد و برق، مه‌آلودگی و احتمال کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

هنرمند بیان کرد: طی روز سه‌شنبه در سطح استان به تدریج کاهش ابر، وزش باد شدید، در شرق احتمال طوفان لحظه‌ای و روز چهارشنبه کاهش دما محسوس پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به اینکه کمینه‌ دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان ۳ تا ۵ درجه افزایش خواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۱۳ و کمینه فردا ۸ درجه سانتی‌گراد و خور و بیابانک با ۱۶ و بوئین و میاندشت با دمای ۲ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به میزان بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان خاطرنشان کرد: بیشترین میانگین بارشی به ترتیب از سمیرم ۲۱.۵ و ۸ سانتی‌متر برف، دهاقان ۵.۹، نجف‌آباد ۵.۷، چادگان ۵.۱، اصفهان ۴.۱ زرین‌شهر ۳.۶، دولت آباد ۲.۶، شهرضا ۲.۴، فرودگاه ۲.۲، ورزنه ۱.۳ میلی‌متر گزارش شده است.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید ابراهیم هنرمند کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان باران و برف در اصفهان کاهش محسوس دما در اصفهان وضعیت هوای اصفهان فعالیت سامانه‌ بارشی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • ادامه فعالیت سامانه بارش‌زا در اصفهان

  • برف و باران مهمان آسمان اصفهان می‌شوند

source

دیدگاهتان را بنویسید